r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

KOffice 1.5.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa wersja pakietu biurowego KOffice, przeznaczonego głównie do pracy w środowisku graficznym KDE. Nowe wydanie poprawia błędy znalezione w kwietniowej edycji 1.5.

Do najważniejszych zmian należy poprawa obsługi formatu OpenDocument, zwłaszcza w arkuszu kalkulacyjnym KSpread, w którym dotychczas nie należała ona do udanych. Naprawiono także skalowanie i obracanie dużych obrazów w edytorze grafiki rastrowej Krita i ulepszono obsługę języka SQL w programie do baz danych Kexi. Załatano także kilka pomniejszych błędów, niestety, wciąż pojawiają się problemy z Kexi, które na niektórych systemach ma problemy z wyświetlaniem formularzy. Wersja 1.5.2 naprawiająca tą niedogodność ma być wydana w przeciągu miesiąca.

Szczegółowa lista zmian dostępna jest na stronie twórców, z której pobrać można także kod źródłowy projektu. Pakiety binarne do poszczególnych dystrybucji powinny być wkrótce dostępne w repozytoriach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.