Kalendarz Google 2.24

Strona główna iOS Akcesoria Kalendarze i zadania
Pobierz program
lub zeskanuj:

Kalendarz Google to oficjalna aplikacja firmy Google do zarządzania kalendarzami przypisanymi do naszego konta, oraz pozostałymi, zsynchronizowanymi z systemem.

Podstawową funkcją kalendarza Google jest integracja z kontami założonymi w tej firmie i synchronizacja danych z kalendarzem dostępnym w ramach usługi Gmail. Domyślnie program synchronizuje główne konto, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać następne. Aplikacja obsługuje ponadto dane z innych kalendarzy np. pobieranych w ramach firmowego konta Exchange, a także zapisanych lokalnie na urządzeniu poprzez aplikacje przygotowane przez producentów sprzętu. Zaletą terminarza stworzonego przez Google ma być funkcja asystenta: dzięki integracji z Gmailem, pozwala on łatwiej i szybciej zapanować nad zadaniami do wykonania, sam rozpoznaje wydarzenia pojawiające się w mailach i zapisuje je do kalendarza.

Kalendarz został wykonany zgodnie z ideą interfejsu Material Design. Ten prezentuje się ładnie i spójnie także na iOS. Możliwe jest przełączanie się na widok harmonogramu (domyślny) pojedynczego dnia, widok 3-dniowy, a także wyszukiwanie zadań w całym kalendarzu. Problemu nie stanowi również rozwinięcie widoku całego miesiąca. Wysuwany panel boczny pozwala na przełączanie się pomiędzy różnymi kalendarzami, a także skonfigurowanie aplikacji. Program umożliwia dodawanie, jak i edycje już istniejących wydarzeń. Każde z nich może zostać przypisane do innego kalendarza, posiadać własny czas startu i zakończenia, a nawet być powtarzane. Użytkownik może skonfigurować lokalizację zadania (program podpowiada miejsca), a także zaprosić do niego inne osoby. Każde z zadań może zostać opatrzone dodatkowo notatką, wieloma różnymi przypomnieniami (zarówno w formie powiadomień z alarmem, jak i mailem), a także własnym kolorem.

Ustawienia aplikacji umożliwiają skonfigurowanie pierwszego dnia tygodnia, wybór strefy czasowej, a także wybór globalnych powiadomień. Możliwe jest również odgórne ustawienie każdego z kalendarzy, aby zadania do niego dodawane posiadały zbiorcze ustawienia. Kalendarz Google jest dostępny w polskiej wersji językowej zupełnie za darmo. Niestety w aplikacji zabrakło widgeta.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kalendarz Google: nowy wygląd Material Design może testować każdy

20
18.10.2017  •  Maciej Olanicki

Użytkownicy Kalendarza Google po latach doczekali się nowego wyglądu aplikacji webowej. Kalendarz był jednym z ostatnich produktów firmy, który pod względem budowy interfejsu i jego wyglądu wyznawał standardy bliższe pierwszej dekadzie XX wieku. To się właśnie zmienia, a z nowego wylądu Kalendarza, mimo że nie jest on na razie dostępny w wersji stabilnej, może korzystać każdy. Jak zauważa Corvin Davenport, aby rozpocząć korzystanie z nowego Kalendarza Google, należy do niego przejść poprzez link z parametrem ?new_calendar_optin=true. Wówczas wymuszone zostanie wyświetlenie przycisku…

Nowy Gmail i Kalendarz Google na iOS-a: największa aktualizacja od lat

15
07.11.2016  •  Maciej Olanicki

Mamy kolejny dowód na to, że, aby liczyć się w branży IT, nie można zamykać się jedynie we własnym ekosystemie, jakość aplikacji oferowanych na systemy operacyjne konkurencji jest nie mniej ważna. Google udostępniło właśnie nową wersję aplikacji Gmail i Kalendarz Google na urządzenia z iOS-em, co stanowić ma największą aktualizację od lat. Zmiany są zauważalne już na pierwszy rzut oka, jednak nowy wygląd Gmaila na iOS-ie może być zaskoczeniem jedynie dla użytkowników, którzy od dłuższego czasu nie mieli w ręku innego urządzenia mobilnego, niż te z jabłkiem na obudowie. Najnowsza wersja…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji