KaliBronek 2.1.3

Strona główna Windows Firma Programy dla geodetów
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

KaliBronek to narzędzie do kalibracji rastrów w środowisku CAD, które oprócz samej kalibracji umożliwia również wygodną edycję oraz zarządzanie obrazami rastrowymi.

W programie zastosowano unikatowy sposób określania punktów dostosowania. Polega on na kreśleniu w CAD zwykłych linii łączących punkty na rastrze z docelowymi punktami na rysunku. Daje to dużą kontrolę nad przebiegiem kalibracji i umożliwia łatwą edycję punktów dostosowania. Ponadto cały proces można znacznie przyśpieszyć w przypadku map zawierających siatkę krzyży, dzięki specjalnemu narzędziu do „szybkiej kalibracji na siatkę”.

Rastry kalibrować można z wykorzystaniem wielu modeli transformacji: przez podobieństwo, przez powinowactwo, afiniczna, dwuliniowa, wielomianowa 2 i 3 stopnia. Pionierskim rozwiązaniem, pozwalającym na skalibrowanie dowolnego, nawet bardzo zdeformowanego rastra, jest możliwość zastosowania w każdej z wymienionych metod transformacji poprawek Hausbrandta.

Program został wyposażony w szereg narzędzi edycyjnych: zamalowanie (wyczyszczenie) wskazanego obszaru, inwersja, przycinanie, sklejanie, odszumianie, a nawet usuwanie śladu po przycięciu do ramki sekcyjnej. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość edycji fragmentu rastra w wybranym zewnętrznym edytorze.

KaliBronek umożliwia wiele hurtowych operacji na plikach rastrowych podłączonych do rysunku CAD: zapisywanie georeferencji, zoomowanie do grupy rastrów, zmiana koloru i przezroczystości rastrów w rysunku CAD, konwersje formatu pliku, kompresji, palety barw i wiele innych.

Narzędzie współpracuje platformami CAD MicroStation (95, SE, v7/J, v8, v8 2004 Edition, XM, v8i, Connect Edition oraz wersjami pochodnymi: PowerDraft, PowerMap, GeoOutlook, Redline, Navigator), AutoCAD (od wersji 2000 do 2016, AutoCAD LT – tylko z programem LT Extender lub Cadsta Max), IntelliCAD i pochodne (od wersji 6, w tym: BricsCAD, ZwCAD+, GStarCAD, progeCAD i inne), DesignCAD (od wersji 12) oraz CorelDRAW/Corel DESIGNER (od wersji 12).

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni. Ponadto do skalibrowanego rastra dodawany jest napis „Kalibronek wersja demo”.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!