Kanadyjscy artyści przeciwko DRM

Strona główna Aktualności

O autorze

Grupa popularnych kanadyjskich zespołów muzycznych powołała organizację sprzeciwiającą się działaniom antypirackim inicjowanym między innymi przez RIAA. Jest to sytuacja dość niecodzienna, gdyż takie akcje zwykle były tłumaczone dobrem twórców.

Muzykom skupionym wokół The Canadian Music Creators Coalition (CMCC) zależy na tym, żeby koncerny muzyczne nie były jedynymi przedstawicielami tego rynku, gdyż nie zawsze ich zdanie pokrywa się z poglądami twórców. Twierdzą oni, że są przeciwni technologii DRM, gdyż uderza ona w interesy fanów. Wydawcy nie mają prawa ingerować w sposób, jaki odbiorcy korzystają z muzyki, powinni mieć oni prawo do odtwarzania zakupionego utworu na dowolnych urządzeniach.

W skład organizacji wchodzą znani na świecie artyści, między innymi Avril Lavigne, Barenaked Ladies, Sum 41 i inni. Warto wspomnieć, że w Polsce także pojawiają się podobne głosy artystów. W styczniu informowaliśmy o pomyśle Jacka Skubikowskiego, który zaproponował zalegalizowanie sieci P2P w zamian za dobrowolną opłatę.

Więcej informacji o The Canadian Music Creators Coalition stronie organizacji. Czekamy na reakcję RIAA :-)

© dobreprogramy
s