r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kanarek - jakość powietrza 1.2.0

Strona główna Android Wiadomości Pogoda

Kanarek to polska aplikacja do sprawdzania jakości powietrza w polskich miastach. Aplikacja pobiera dane ze stacji monitorujących w różnych częściach kraju i automatycznie znajduje najbliższą. Na tej podstawie ostrzega o złej jakości powietrza, kiedy lepiej zostać w zamkniętych pomieszczeniach.

Aplikacja zawiera ekran z listą ulubionych stacji i wskazaniami najbliższej stacji pomiarowej. Dla każdej ze stacji można wyświetlić wykres zmian w ciągu ostatnich godzin i szczegółową listę wskazań. Można też oglądać stacje na mapie.

Najważniejszą zaletą Kanarka są powiadomienia, dzięki którym nie trzeba jej uruchamiać, by zorientować się o stanie powietrza w okolicy. W ustawieniach można zdefiniować progi, powyżej których Kanarek poinformuje o zagrożeniu dla zdrowia. Można też wybrać powiadomienia dźwiękowe, typ skali ocen i częstotliwość powiadomień. Co ważne, Kanarek automatycznie pobiera dane z najbliższej stacji, odnalezionej na podstawie lokalizacji telefonu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Czarne chmury nad Kanarkiem. Aplikacja smogowa straciła dostęp do 500 stacji

63
05.01.2018  •  Anna Rymsza

Jeśli interesujecie się jakością powietrza w swoim mieście, zapewne znacie aplikację Kanarek, podającą informacje o zanieczyszczeniach. Została wydana na początku ubiegłego roku i szybko zdobyła sympatię użytkowników, jednak od kilku dni nie pokazuje wszystkich informacji. Winna jest blokada dostępu do danych z czujników firmy Airly. W ciągu roku od premiery Kanarek dorobił się możliwości odczytywania nie tylko ogólnodostępnych danych ze 150 stacji monitorujących GIOŚ, 500 stacji krakowskiej firmy Airly i ponad 300 LookO2. Airly jednak od początku roku blokuje dostęp do zebranych przez…

Kanarek ostrzega przed smogiem, informuje o jakości powietrza w Twojej okolicy

52
08.01.2017  •  Anna Rymsza

Kanarek to polska aplikacja do sprawdzania jakości powietrza w polskich miastach. Jeśli po ostatnich doniesieniach z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia obawiasz się, że wychodzisz na zewnątrz gdy powietrze jest bardzo zanieczyszczone, sprawdź tę aplikację. Może ona nie tylko podawać dane z wybranych stacji badających jakość powietrza, ale też wyświetlać cykliczne powiadomienia z informacjami z najbliższej stacji, którą znajduje automatycznie. Kanarek pobiera dane ze stacji monitorujących w różnych częściach Polski. Można je sprawdzić na liście ulubionych stacji, gdzie zostaną wyświetlone dane…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.