Karamball 1.2

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Karamball to bardzo ciekawie wykonana gra logiczno zręcznościowa. Akcja kolejnych etapów rozgrywa się w wirtualnym zeszycie, po którym kreślimy. Celem głównym jest doprowadzenie wszystkich ruchomych obiektów do wyjścia poprzez wpływanie na nie za pośrednictwem narysowanych kresek. Długopis to nasze główne narzędzie pracy tutaj. Będzie trzeba się przyłożyć, gdyż kąty są bardzo ważne i łatwo o złe rozwiązania.

Na ekranie mamy trzy wskaźniki. Pierwszy to masa obiektów, ukazywana poprzez cyfry na nich, potrzebna do ukończenia danego poziomu. Jeśli kilka z nich się stuknie nastąpi przeskok masy, co komplikuje zadanie. Drugi pasek to czas, jaki pozostał do końca, a ostatni reprezentuje zasobnik tuszu. Po jego wyczerpaniu nie będzie możliwe dalsze rysowanie i pozostanie tylko restart. Trzeba pamiętać jak stawialiśmy te dobre kreski.

Z początku można czuć się zagubionym, ale już po chwili wiadomo, o co chodzi. Im dalej, tym rzecz jasna trudniej. Pojawia się wiele obiektów na raz, same układy są dużo bardziej skomplikowane, a w końcu dochodzą także przeszkody, miny czy nawet klucze potrzebne do otworzenia drzwi. Na szczęście odblokowuje się stopniowo po kilka poziomów, więc zawsze można na chwilę jakiś pominąć. W Karamball ruszycie głową.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!