r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kdenlive 17.08.1

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów

Kdenlive to nieliniowy, rozbudowany program do edycji wideo, wykorzystujący jako bazę bibliotekę FFmpeg, przez co bez konieczności konwersji obsługuje większość popularnych formatów audio i wideo. Program rozwijany jest w oparciu o otwarte źródła.

Galeria programu

Interfejs aplikacji wyświetla jednocześnie wiele elementów, w tym podgląd, oś czasu z obsługą wielu ścieżek wideo oraz audio, listę efektów i przejść wraz z ustawieniami, a także dostępne w projekcie multimedia. Układ i szerokość poszczególnych okien można samodzielnie dostosowywać do potrzeb. Co ciekawe, znajdziemy tu również kilkanaście motywów kolorystycznych.

Wszystkich efektów oraz przejść jest sporo, a każde z nich można dodatkowo konfigurować parametrami. W aplikacji znajdziemy także wykresy poziomów audio, histogramy oraz rozbudowane narzędzia pozwalające tworzyć ciekawe klipy wideo, w tym opcje dodawania tytułów z pełną kontrolą ich wyglądu (m.in. edycją cieni, kolorów oraz zachowania).

Uwaga!

Do działania programu niezbędne jest samodzielne doinstalowanie elementów pakietu FFmpeg w następujący sposób:

  • Paczkę Kdenlive należy pobrać i rozpakować, a następnie tak samo zrobić z pakietem FFmpeg w 64-bitowej wersji Shared (w naszej bazie znajdziecie ją w menu Wszystkie wersje),
  • Należy przejść do katalogu FFmpeg i zlokalizować podfolder \bin, a następnie jego zawartość przekopiować do głównego folderu z plikami Kdenlive,
  • Ostatni krok to przekopiowanie całego katalogu presets z FFmpeg również do głównego folderu Kdenlive.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nieliniowy montaż w stylu Open Source: Kdenlive debiutuje na Windowsie

44
OPROGRAMOWANIE 20.03.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Kdenlive, jeden najpopularniejszych nieliniowych edytorów wideo na Linuksa i FreeBSD (możliwy do skompilowania też na macOS-ie), zaczął działać również na Windowsie. Twórcy wychodzą naprzeciw wymaganiom „okienkowiczów” i udostępniają niewymagającą instalacji 64-bitową paczkę, która bazuje na elementach pakietu FFmpeg. Ten trzeba jednak doinstalować samodzielnie, ale nie jest to trudne. Czy zatem Kdenlive ma szanse zaistnieć również na Windowsie i stać się wartościową propozycją dla amatorów ambitniejszej edycji wideo? Wiele wskazuje na to, że tak. Otrzymujemy w końcu sprawnie działający,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
GForce   9 #6 11.12.2017 16:07

Dlaczego nie ma informacji, że program dostępny jest również na Linuxa ?

winogrono   1 #5 06.10.2017 21:41

Nie testowałem jeszcze programu, ale podaje link do FFmpeg w 64-bitowej wersji Shared bo na stronie wygasł link.
https://bitbucket.org/sage2/binaries/downloads/ffmpeg-3.2.2-win64-shared.zip

Zero Ghost   16 #4 12.09.2017 18:30

AVID niedawno wypuścił darmową wersje swojego kombajnu ,program ma oczywiście ograniczenia w porównaniu do wersji komercyjnej. Renoma firmy jest wysoka więc może warto się skusić
Link do Programu : http://www.avid.com/media-composer-first
Link do porównania z wersją płatną : http://www.avid.com/media-composer-first/comparison

ste-fan   13 #3 02.09.2017 15:25

@TomTom1 (niezalogowany): tak jak Firefox Chrome Gimp Aimp, bo płatne programy począwszy od Windowsa do Photoshopa działają nienagannie !

Vidivarius   16 #2 20.04.2017 17:56

W ogóle nie chce się uruchomić. "Instaluję" zgodnie z zaleceniami i nic. Qpa. Program znajduje się na dysku D: w katalogu kdenlive-windows. Wrzucam do niego zgodnie z zaleceniami zawartość z katalogu bin (z ffmpeg-3.2.2-win64-shared) i cały katalog presets. Odpalam kdenlive.exe i uruchamia się proces D:\kdenlive-windows\dbus-daemon.exe i przypięty do niego inny podproces C:\Windows\System32\conhost.exe. I nic się nie dzieje.
Ma ktoś pomysł jak to odpalić pod Windowsem 10?

  #1 21.03.2017 10:29

Aplikacja sama potrafi się zamknąć. Jak wszystkie darmowe rozwiązania :/

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.