r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kdenlive 16.12.1

Strona główna Windows Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Kdenlive to nieliniowy, rozbudowany program do edycji wideo, wykorzystujący jako bazę bibliotekę FFmpeg, przez co bez konieczności konwersji obsługuje większość popularnych formatów audio i wideo. Program rozwijany jest w oparciu o otwarte źródła.

Galeria programu

Interfejs aplikacji wyświetla jednocześnie wiele elementów, w tym podgląd, oś czasu z obsługą wielu ścieżek wideo oraz audio, listę efektów i przejść wraz z ustawieniami, a także dostępne w projekcie multimedia. Układ i szerokość poszczególnych okien można samodzielnie dostosowywać do potrzeb. Co ciekawe, znajdziemy tu również kilkanaście motywów kolorystycznych.

Wszystkich efektów oraz przejść jest sporo, a każde z nich można dodatkowo konfigurować parametrami. W aplikacji znajdziemy także wykresy poziomów audio, histogramy oraz rozbudowane narzędzia pozwalające tworzyć ciekawe klipy wideo, w tym opcje dodawania tytułów z pełną kontrolą ich wyglądu (m.in. edycją cieni, kolorów oraz zachowania).

Uwaga!

Do działania programu niezbędne jest samodzielne doinstalowanie elementów pakietu FFmpeg w następujący sposób:

  • Paczkę Kdenlive należy pobrać i rozpakować, a następnie tak samo zrobić z pakietem FFmpeg w 64-bitowej wersji Shared (w naszej bazie znajdziecie ją w menu Wszystkie wersje),
  • Należy przejść do katalogu FFmpeg i zlokalizować podfolder \bin, a następnie jego zawartość przekopiować do głównego folderu z plikami Kdenlive,
  • Ostatni krok to przekopiowanie całego katalogu presets z FFmpeg również do głównego folderu Kdenlive.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nieliniowy montaż w stylu Open Source: Kdenlive debiutuje na Windowsie

41
OPROGRAMOWANIE 20.03.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Kdenlive, jeden najpopularniejszych nieliniowych edytorów wideo na Linuksa i FreeBSD (możliwy do skompilowania też na macOS-ie), zaczął działać również na Windowsie. Twórcy wychodzą naprzeciw wymaganiom „okienkowiczów” i udostępniają niewymagającą instalacji 64-bitową paczkę, która bazuje na elementach pakietu FFmpeg. Ten trzeba jednak doinstalować samodzielnie, ale nie jest to trudne. Czy zatem Kdenlive ma szanse zaistnieć również na Windowsie i stać się wartościową propozycją dla amatorów ambitniejszej edycji wideo? Wiele wskazuje na to, że tak. Otrzymujemy w końcu sprawnie działający,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 21.03.2017 10:29

Aplikacja sama potrafi się zamknąć. Jak wszystkie darmowe rozwiązania :/

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.