r   e   k   l   a   m   a
reklama

Kido, czyli MS08-067 po raz kolejny...

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jak nie drzwiami, to oknem - prawdopodobnie takie motto przyświecało programistom tworzącym robaka Kido znanego też jako Conficker i Downadup eksploatującego lukę MS08-067 załataną w październikowym specjalnym biuletynie zabezpieczeń Microsoftu.

W "dzikim" (jak określają specjaliści) środowisku pojawiły się kolejne odmiany robaka, które radzą sobie z firewallami i zabezpieczeniami brzegowymi doskonale - po prostu do infekcji wykorzystują urządzenia przenośne lub inne trojany. Następnie, gdy przenikną już do "zabezpieczonej" sieci, atakują wszystkie niezałatane komputery obok. Specjaliści ostrzegają, że robak powoli staje się już epidemią. Według aktualnych szacunków na całym świecie zarażonych zostało już ponad 3,5 miliona komputerów.

Powyższy przypadek jest najlepszym dowodem na to, że zabezpieczanie granicy sieci bez prawidłowego patchowania systemów wewnątrz jest bardzo krótkowzrocznym działaniem.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów