reklama

Kłopoty Visty z kopiowaniem

Strona główna Aktualności

O autorze

Okazuje się, że czasem łatwiej skopiować Vistę niż plik za jej pomocą.

Użytkownicy systemu Windows Vista skarżą się na forach internetowych, że czasami kopiowanie, przesuwanie oraz kasowanie plików trwa bardzo wolno. Przekopiowanie kilkunastu megabajtów może zająć aż 20 minut. Microsoft wie o problemie i opisał go w artykule KB931770. Wydał też hotfix, który jest dostępny od kilku tygodni. W przeciwieństwie jednak do zwykłych poprawek hotfiksy mają to do siebie, że nie są publicznie dostępne i aby je zdobyć należy skontaktować się z Microsoftem telefonicznie w celu ich uzyskania. Ponadto korzystanie z pomocy technicznej jest płatne. Opłata może być anulowana w przypadku zadziałania hotfiksa. Można też skorzystać z okresu bezpłatnego, który trwa przez 90 dni od aktywacji Visty. Potem cena wynosi 115,00 + 22% VAT za zgłoszenie.

Operacje plikowe są podstawową funkcjonalnością systemu operacyjnego. Zaskakujące jest, że taki błąd nie został wykryty wcześniej a obecnie dostęp do poprawki jest ograniczany. Co prawda hotfix jest jeszcze testowany ale konieczność czekania do pierwszego Service Packa, co obecnie sugeruje Microsoft, nie świadczy dobrze o systemie i jego twórcach.


Aktualizacja, 2007.03.29 15:44

Microsoft poinformował, że opłaty za samo pobieranie hotfiksów nie są pobierane. Dotyczą one dodatkowych pytań i kwestii niezwiązanych z opisywanym problemem.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama