Knight Kunibert 1.02

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Knight Kunibert to bezpłatna gra opowiadająca dzieje tytułowego walecznego rycerza, który po wielu latach wojen powraca do swojego zamku. Tam niestety zastaje same zgliszcza. Uprowadzono całą jego służbę, porwano ukochaną księżniczkę, a że w starych murach rozgościł się jeszcze smok to nie było co za dużo myśleć, tylko ruszyć na tego, kto całej sytuacji jest winny. Uwierzycie, że z taką historią to klon Arkanoida?

Zamiast klasycznej paletki na dole ekranu, mamy Kuniberta dzierżącego tarczę i odbijającego kulę normalnie używaną z katapultami. Ma za zadanie zniszczyć wszystkie cegiełki widoczne na ekranie, a także strącić czerwonych rycerzy, swoich niecnych wrogów. Zabawa podzielona została na pojedyncze etapy, po których przejściu można potem dowolnie do nich wracać. Poziom trudności stale rośnie.

Gra wymaga celności oraz cierpliwości. Kula nie porusza się tak szybko, jak piłki w innych ideowych spadkobiercach dawnego zręcznościowego hitu. Jej utrata oznacza także rozpoczęcie zabawy na danym poziomie zupełnie od nowa. Nie ma żyć, więc wypada naprawdę się przyłożyć. sprawy komplikują nieco dwie wieże po bokach pola gry, gdyż często w bardzo nieprzewidziany sposób potrafią wpłynąć na kąt odbicia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł, spadające zapałki jako dodatkowe moce
słaba oprawa graficzna i dźwiękowa, długość rozgrywki
ocena użytkownika
24.04.2016 10:33 • Recenzja do wersji 1.02

Przeróbka znanej gry zręcznościowej ale za to z dobrym pomysłem. Choć graficznie nie powala na kolana to jednak samo wykonanie i pomysł przyciąga. Gra jest prosta, odbijamy kulkę i niszczymy wszystkie cegiełki. Ułatwieniem są spadające zapałki które przynoszą dodatkowe moce. To rozwiązanie jest o tyle ciekawe że nigdy nie wiadomo jaką moc otrzymamy: może to być kolejna kulka, płonąca kulka czy łuk do strzelania itp. Gra wprowadza inne emocje do znanej gry. Minusami gry są: słaba oprawa graficzna i dźwiękowa, długość rozgrywki oraz sporadyczna ale jednak konieczność resetowania gdy wprawimy naszą kulkę w cykl nieustannych odbić od prawej do lewej ścianki.