Kod źródłowy Singularity dostępny

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił kod źródłowy wersji 1.1 swojego eksperymentalnego systemu operacyjnego Singularity, napisanego w języku C#. Założeniem projektu jest stworzenie systemu, który nie musi być szczególnie wydajny ale ma być za to bezpieczny i niezawodny.

Choć o Singularity nie mówi się często, nasi Czytelnicy mieli okazję o nim przeczytać. Teraz można zapoznać się z nim samemu. Poprzez witrynę Codeplex Microsoft wypuścił Singularity Research Development Kit, który zawiera kod źródłowy, narzędzia do kompilacji, narzędzia wspomagające testowanie, dokumentację oraz dodatkowe informacje. Licencja, na której wypuszczono RDK pozwala na użycie niekomercyjne w celach akademickich.

Ponieważ Singularity jest systemem eksperymentalnym, nieprzeznaczonym do normalnej pracy, powinien zainteresować głównie osoby zainteresowane tworzeniem własnego systemu operacyjnego, szczególnie te, które jeszcze nie zetknęły się z systemem napisanym w języku zarządzanym. Nie będąc zaawansowanym programistą także warto przyjrzeć się Singularity, wystarczy nie bać się konsoli i mieć podstawową wiedzę na temat używania narzędzi programistycznych.

© dobreprogramy