reklama

Kolejki jeszcze dłuższe. Będzie kolejny rekord frekwencji? #IEM2016

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Niejeden pewnie wspomni, jak to przed rokiem pierwszego dnia finałów Intel Extreme Masters nie było pod Spodkiem w Katowicach kolejek do wejścia i będzie miał rację. Nie zapominajmy bowiem, że poprzednio impreza rozpoczęła się od dnia tak zwanego biznesowego, z prywatnym wstępem wyłącznie za okazaniem biletu. Obecnie z niego zrezygnowano, co oznacza, iż z daleka widać tłumy już od samego początku. Chyba znów rekord frekwencji zostanie pobity. Ostatnio mieliśmy 104 tysiące zwiedzających.

Jeśli ktoś nie miał szczęścia przy próbie kupna biletu w jednej z dwóch tur (rozchodziły się w kilka minut), ani w żadnym z organizowanych przez partnerów przedsięwzięcia konkursów, również na dobrychprogramach, musi sobie zaklepać jakieś 4 godziny na wejście na obiekt. To o ile oczywiście nie złapał lenia i nie pojawił się zbyt późno. Niektórzy fani e-sportu rozpoczęli oblężenie nawet po północy. Od 6 rano już widać było tłum, pomimo faktu, że wrota miały otworzyć się dopiero po 9. Ciekawe, że wiele osób z kartkami z wypisaną na nich chęcią kupna biletu kręci się po okolicy. Z biletami mogliby stanąć w osobnej, krótszej kolejce, ale raczej nie mogą liczyć na szczęście. Da się coś przekąsić prosto z ciężarówki lub którejś gablotki na kołach. Poddenerwowana gawiedź zaciekawia przechodniów, zastanawiających się, czemu dzieci nie są w szkole. W końcu ferie zimowe w Katowicach skończyły się w połowie lutego, więc co za święto?

Żadne kalendarzowe, ale gracze nie mogli sobie tak fenomenalnych przeżyć odpuścić. Po raz trzeci miasto wita finalistów Counter-Strike'a: Global Offensive, League of Legends oraz StarCrafta II z całego świata. Dzisiaj na scenach rozgrywane są wstępy do weekendowych finałów. Na głównej w Spodku królować będzie Counter. Stratedzy mierzą się w Audytorium, zaś fani najpopularniejszej gry typu MOBA na świecie w sekcji Expo A. Zmagania potrwają do późnej nocy. Nie zapominajcie jednak też o IEM Expo.

W przyległym do Spodka Międzynarodowym Centrum Kongresowym wystawiają się przecież liczni producenci. Będą rozdawać gadżety, a także organizować miniturnieje z nagrodami. Warto się pokręcić i brać udział w organizowanych na szybko konkursach. Do tego w specjalnej strefie Free to Play tutaj, każdego dnia regularnie odbywać się będą większe rozgrywki z cennymi łupami do zgarnięcia. W piątek od 13 zagracie tu w Heroes of the Storm, zaś o 18:30 w Hearthstone: Heroes of Warcraft. W puli nagród znajdują się produkty Intela, SteelSeries, Komputronika, Gigabyte oraz firmy IIyama.

Przypominamy o opublikowanym niedawno na naszych łamach poradniku w związku z trwającym Intel Extreme Masters. Wiele zawartych tam rad oraz informacji przyda się w najbliższych dniach. Warto mieć też w telefonie rozpiskę najważniejszych wydarzeń oraz mapki zawarte w darmowej aplikacji ESL Event. Została ona przed finałami zaktualizowana w wersji na urządzenia firmy Apple oraz te z systemem Android.

Uwaga!

Koniecznie obserwujcie naszego Facebooka. Będziemy rozdawać na profilu kody na gry dołączane do komputerów z serii IEM, czyli paczki o wartości 460 złotych. Poszukajcie naszych redaktorów w koszulkach dobrychprogramów w tłumie! Róbcie sobie zdjęcia!

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama