Kolejne 500 milionów dolarów na cele charytatywne

Strona główna Aktualności

O autorze

Fundacja Billa i Melindy Gatesów zamierza w latach 2006-2010 przeznaczyć kolejne 500 milionów dolarów na walkę z chorobami w największym stopniu dotykającymi Afrykę, lecz nie tylko. Tym razem chodzi o wsparcie Globalnego Funduszu powołanego do walki z malarią, gruźlicą i AIDS. Co roku fundacja przekaże na ten cel 100 milionów dolarów.

Globalny Fundusz, odkąd został powołany cztery lata temu, stał się głównym źródłem finansowania światowej walki z malarią, gruźlicą i AIDS. Dzięki wsparciu Funduszu aż w 132 krajach na całym świecie udało się zapewnić leki dla ponad 544 tysięcy chorych na AIDS. Półtora miliona zostało wyleczonych z gruźlicy, z kolei w ramach walki z rozprzestrzenianiem się malarii wydano 11 milionów siatek ochronnych na łóżka dla dzieci.

Przypomnijmy, że w styczniu fundacja Billa i Melindy Gatesów przekazała 600 milionów dolarów na walkę z gruźlicą (co z wcześniej przekazynymi 300 milionami dało prawie miliard dolarów na ten cel). Fundacja od momentu założenia, tj. 1994 roku, wspomaga finansowo organizacje zajmujące się ratowaniem życia w krajach, w których nie ma wyrównanego dostępu do podstawowych form leczenia. Dotąd przekazała na ten cel już kilka miliardów dolarów. Po niedawnym wsparciu fundacji rekordową kwotą 37 mld dolarów przez przyjaciela Billa Gatesa - Warrena Buffetta, pomoc ta będzie z pewnością coraz większa.

Więcej o działaniach fundacji, jak również o Globalnym Funduszu można przeczytać na stronach Bill and Melinda Gates Foundation.

© dobreprogramy
s