Kolejne zatrzymania piratów komputerowych

Strona główna Aktualności

O autorze

Największa masowa akcja Policji dotycząca kontroli legalności oprogramowania, gdzie dokonano zatrzymania ponad 100 osób w kilku miastach Polski, w tym informatyków ze znanych uczelni, a nawet pracownika ZUS-u zatacza coraz większe kręgi i przybiera nowe barwy.

Dla przypomnienia, w ostatnich miesiącach po sieci krążyło sporo informacji na temat wzmożonych kontroli legalności oprogramowania, gdzie w większości przypadków informacje te okazały się być prawdziwe. To, że dokonano kontroli legalności oprogramowania w Tychach (o czym pisaliśmy), przeszukiwano prywatne mieszkania w Szczecinie, Rudzie Śląskiej, a także kontrolowano kafejki internetowe w Radomiu, stało się faktem i na pewno wprowadziło w zakłopotanie niejednego użytkownika nielagalnego oprogramowania czyli tzw. piratów.

Jednak to nic w porównaniu z największą masową akcją Policji, gdzie prowadzone przez lubuską Policję śledztwo przeciwko największej w Polsce grupie osób zajmujących się rozprowadzaniem nielegalnego oprogramowania komputerowego owocuje kolejnymi zatrzymaniami. Według informacji rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Agaty Sałatka, w ostatnich dniach zatrzymano kilkanaście kolejnych osób, zaś w aresztach przebywa już kilkudziesięciu internetowych przestępców, a kilkudziesięciu kolejnym postawiono zarzuty.

© dobreprogramy
s