Kolejni aukcyjni oszuści trafią pod sąd

Strona główna Aktualności

O autorze

Policja zatrzymała kolejnych oszustów internetowych parających się wyłudzaniem pieniędzy za nie wysyłane towary zamówione na aukcji internetowej. Policja szacuje, że 25-letni mieszkaniec Gdańska działając wspólnie z innymi osobami oszukał w Internecie kilkaset osób, które straciły około 150 tysięcy zł.

Na trop oszusta policja wpadła dzięki współpracy z portalem aukcyjnym. Wielomiesięczna praca oraz systematyczny monitoring Internetu doprowadziły do zatrzymania trzech osób. W jednym z mieszkań na terenie Gdańska policjanci zatrzymali 25-letniego Pawła B., 22-letnią Monikę J. i 45-letniego Grzegorza A.

Jak ustalono grupa rozpoczęła działalność na aukcjach internetowych w 2006 roku. Początkowo, aby zdobyć wiarygodność oferowali do sprzedaży tanie monety, które sprzedawali między sobą. Następnie na aukcjach wystawiali monety o dużej wartości numizmatycznej. Z chwilą przelewu pieniędzy na konto sprawców kontakt z nimi się urywał. Sprawa była na tyle utrudniona, że sprawcy w zdecydowanej większości logowań korzystali z kawiarenek internetowych oraz sieci bezprzewodowych.

Policjanci przeszukali kilkanaście mieszkań, w których zabezpieczyli kilka komputerów, różne nośniki danych, telefony komórkowe, karty SIM, dokumentację bankową. W czynnościach uczestniczyło kilku biegłych sądowych z zakresu informatyki.

Główny podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu. Pozostała dwójka podpisywać będzie listę osób dozorowanych. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji