Straciła 30 tysięcy złotych. Przestępcy podszyli się pod bank

Strona głównaStraciła 30 tysięcy złotych. Przestępcy podszyli się pod bank
26.11.2021 13:33
smartfon
smartfon
Źródło zdjęć: © Pixabay

Plaga oszustw polegających na wyłudzeniu danych niezbędnych do korzystania z bankowości internetowej wydaje się nie mieć końca. Sandomierska policja informuje o 37-latce, która straciła 30 tys. złotych. Przestępcy mieli bardzo łatwe zadanie.

37-letnia mieszkanka gminy Koprzywnica padła ofiarą klasycznego już oszustwa. O sprawie informuje sandomierska policja. Odebrała telefon od kobiety, która przedstawiła się jako konsultantka jednego z banków. Ofiara niestety w to uwierzyła.

Oszustka poinformowała, że potrzebuje danych dostępu do konta bankowego 37-latki. Miały one posłużyć do zabezpieczenia zgromadzonych na koncie pieniędzy. W tym momencie mieszkanka gminy Koprzywnica powinna zacząć podejrzewać, że ktoś próbuje ją oszukać. Tak się niestety nie stało. Kobieta podała wszystkie dane, o które została poproszona.

Black Friday. Policja ostrzega przed tymi oszustwami
Black Friday. Policja ostrzega przed tymi oszustwami

Po pracy wybrała się do placówki banku, by wyjaśnić sprawę. Nie otrzymała pozytywnych informacji. Okazało się, że z jej konta wyparowało już 30 tysięcy złotych. Udało się jednak zatrzymać kolejny przelew na kwotę 8000 zł.

Przyłączamy się do apelu policji. Pamiętajcie o tym, by nigdy nie podawać żadnych wrażliwych danych przez telefon. Pracownicy banku nigdy nie będą prosić o dostęp do konta. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zakończyć rozmowę i samemu zadzwonić na infolinię albo spróbować wyjaśnić sprawę na miejscu.

Jeśli oszuści otrzymają dane logowania, będą w stanie wykonywać dowolne operacje na koncie bankowym. Pod żadnym pozorem nie należy też dzielić się treścią SMS-ów autoryzujących. Warto przypominać o tych zasadach osobom mniej biegłym w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i nie tylko, bo w stresie każdy może o nich zapomnieć.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Komentarze (40)