reklama

Kolejny Microsoft Office z nową aplikacją do łączenia multimediów?

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Włoski serwis Winbeta opublikował zrzuty ekranu przedstawiające wczesną kompilację pakietu Office 15. Widać na nich nową aplikację o nazwie kodowej Moorea, która przypuszczalnie pozwoli użytkownikom na łączenie różnych treści multimedialnych w ramach jednego dokumentu.

Jak można wywnioskować z ujawnionych zrzutów, Moorea ma być czymś w rodzaju OneNote skupionego na treściach multimedialnych. Aplikacja będzie prawdopodobnie wyposażona w mechanizm działania inspirowany stylem „Metro” obecnym w systemie Windows Phone 7. Oczywiście Microsoft nie skomentował w żaden sposób tego przecieku, jednak wcześniejsze wypowiedzi przedstawicieli korporacji zdają się potwierdzać tezę o nowej aplikacji w Office 15. Co więcej istnieją poważne przesłanki mające świadczyć o tym, że Moorea wywodzi się z zawieszonego projektu dwuekranowego tabletu Courier. Microsoft opracował dla tego urządzenia wiele oryginalnych rozwiązań, jednak projekt tabletu został ostatecznie zawieszony. Serwis ZDNet argumentuje, że zarówno za projektem One Note jak i jak i koncepcją Courier stoi Chris Pratley. Należy więc przypuszczać, że Pratley przeniósł część rozwiązań z projektu Courier do Moorea.

Nowa aplikacja w pakiecie biurowym Microsoftu jest tym bardziej prawdopodobna, że Windows 8 i Office 15 będą musiały sobie świetnie radzić na tabletach. Tymczasem interfejs Couriera był od początku projektowany do obsługi dotykiem, więc bazująca na nim Moorea może być bardzo pożądaną i „nośną" aplikacją. Jeżeli Moorea nie stanie się samodzielnym programem, być może funkcje w niej zawarte wejdą w skład kolejnej wersji OneNote lub innych aplikacji. Niezależnie od rozwoju sytuacji „Moorea” jest ciekawym projektem i na pewno znajdzie swoje miejsce w Office 15.

Kolejna wersja pakietu biurowego Microsoft Office trafi do sprzedaży prawdopodobnie na początku 2013 roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama