Microsoft prezentuje Office 2019 – nowy pakiet biurowy z dożywotnią licencją

Microsoft Office 2019 trafia na rynek (depositphotos)
Microsoft Office 2019 trafia na rynek (depositphotos)
Oskar Ziomek

24.09.2018 22:39, aktual.: 24.09.2018 22:58

Wszyscy użytkownicy, którzy czekali na premierę nowej wersji pakietu biurowego Office w wersji z dożywotnią licencją mogą odetchnąć z ulgą. Microsoft zaprezentował właśnie stabilną, ostateczną wersję Office'a 2019, który był dostępny do testów od kwietnia bieżącego roku. Faza wykrywania błędów została zakończona i od dzisiaj nowy pakiet biurowy jest dostępny dla pierwszych użytkowników.

Co ciekawe, w pierwszej kolejności program zostaje udostępniony firmom, a konkretne w edycji z licencją do zastosowań komercyjnych, tylko w tak zwanej wersji zapoznawczej. Zestaw składa się ze zaktualizowanych aplikacji Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka i nie tylko, które otrzymały szereg funkcji znanych dotychczas tylko z Office'a 365.

Obraz

W tej chwili możliwości obydwu pakietów są więc generalnie takie same, ale od teraz Office 2019 będzie dostawać już tylko aktualizacje związane z eliminacją błędów i bezpieczeństwem, nie zaś nowe funkcje, jak ma to miejsce w przypadku działającego w chmurze Office'a 365, oferującego dodatkowo dostęp do internetowego dysku.

Obraz

Wśród nowości w Office 2019 (względem poprzedniej wersji instalacyjnej, czyli Office'a 2016) znaleźć więc będzie można między innymi obsługę nowych formuł i metod analizy danych w Excelu, bardziej rozbudowaną obsługę pióra, czy efekty powiększania i płynnego przenikania obrazów do wykorzystania podczas tworzenia prezentacji w programie PowerPoint. Nowości trafią także między innymi do Outlooka, gdzie znalazło się miejsce dla funkcji odczytywania wiadomości na głos i trybu skupienia, który pozwala wygodniej czytać wiadomości na wyróżnionym podglądzie.

Jak wspomniano wcześniej, na tę chwilę Office 2019 udostępniony został wyłącznie firmom w ramach wersji zapoznawczej. Jest ona dostępna zarówno na Windowsa, jak i dla użytkowników korzystających z macOS-a, a o dodatkowych szczegółach można dowiedzieć się z najczęściej zadawanych pytań udostępnionych także na polskiej stronie Microsoftu. Edycje Office'a 2019 przeznaczone dla pozostałych klientów (w tym indywidualnych), mają pojawić się na rynku w najbliższych tygodniach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)