r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Koniec Translatora na starsze wersje mobilnego Windowsa

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Tłumacz Google prężnie się rozwija – wczoraj pisaliśmy o wprowadzeniu tłumaczeń w oparciu o sieci neuronowe w parze polski-angielski. Rzadziej jednak słyszymy o odpowiedniku tworzonym przez Microsoft – Microsoft Translatorze. Niestety, dla tych, którym z różnych powodów nie w smak korzystać jest z narzędzia Google, nie mamy dobrych wieści.

Zwłaszcza jeśli są oni posiadaczami starszych smartfonów z mobilnym Windowsem. Microsoft nie po raz pierwszy zaskakuje odnośnie decyzji o wsparciu dla własnych produktów. Jak informuje onmsft.com, dziś została wyłączona możliwość pobierania aplikacji na urządzenia z mobilnym Windowsem w wersji na 7.1 oraz 8. Pod jego kontrolą wciąż działa spora część popularnych w Polsce budżetowych Lumii.

Na zablokowaniu możliwości pobierania jednak nie koniec. Już 30 kwietnia aplikacja Translatora na wymienionych wersjach mobilnego Windowsa zostanie całkowicie wyłączona. Jedyną możliwością dalszego korzystania z usługi będzie zatem wersja przeglądarkowa, nie ma przecież co liczyć na to, że niszę zechce zapełnić Google, które od początku skrzętnie ignorowało mobilny system Microsoftu.

r   e   k   l   a   m   a

Wyłączenie Translatora będzie zresztą dotyczyć nie tylko mobilnego Windowsa – dziś nie mogą go już pobierać także użytkownicy stacjonarnego Windowsa 8. Także w ich przypadku aplikacja zostanie całkowicie wyłączona pod koniec kwietnia. Nie ma jednak powodów do paniki – chodzi o system Windows 8, a nie Windows 8.1. Z Translatora będzie można nadal korzystać na smartfonach z Windowsem 10.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.