reklama

Koniec Translatora na starsze wersje mobilnego Windowsa

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Tłumacz Google prężnie się rozwija – wczoraj pisaliśmy o wprowadzeniu tłumaczeń w oparciu o sieci neuronowe w parze polski-angielski. Rzadziej jednak słyszymy o odpowiedniku tworzonym przez Microsoft – Microsoft Translatorze. Niestety, dla tych, którym z różnych powodów nie w smak korzystać jest z narzędzia Google, nie mamy dobrych wieści.

Zwłaszcza jeśli są oni posiadaczami starszych smartfonów z mobilnym Windowsem. Microsoft nie po raz pierwszy zaskakuje odnośnie decyzji o wsparciu dla własnych produktów. Jak informuje onmsft.com, dziś została wyłączona możliwość pobierania aplikacji na urządzenia z mobilnym Windowsem w wersji na 7.1 oraz 8. Pod jego kontrolą wciąż działa spora część popularnych w Polsce budżetowych Lumii.

Na zablokowaniu możliwości pobierania jednak nie koniec. Już 30 kwietnia aplikacja Translatora na wymienionych wersjach mobilnego Windowsa zostanie całkowicie wyłączona. Jedyną możliwością dalszego korzystania z usługi będzie zatem wersja przeglądarkowa, nie ma przecież co liczyć na to, że niszę zechce zapełnić Google, które od początku skrzętnie ignorowało mobilny system Microsoftu.

Wyłączenie Translatora będzie zresztą dotyczyć nie tylko mobilnego Windowsa – dziś nie mogą go już pobierać także użytkownicy stacjonarnego Windowsa 8. Także w ich przypadku aplikacja zostanie całkowicie wyłączona pod koniec kwietnia. Nie ma jednak powodów do paniki – chodzi o system Windows 8, a nie Windows 8.1. Z Translatora będzie można nadal korzystać na smartfonach z Windowsem 10.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama