Kopia zapasowa - Backup 2.3.06

Strona główna Android Narzędzia Kopie zapasowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Kopia zapasowa - Backup to program, za pomocą którego można stworzyć kopię zapasową szerokiego zestawu danych ze smartfonu lub tabletu. Kopie zaś można swobodnie przesyłać do dysków chmurowych, np. do One Drive, Dropboxa lub Google Drive.

Program przeznaczony jest do tworzenia kopii zapasowych ustawień dotyczących następujących obszarów pracy smartfonu lub tabletu: kontaktów, SMS-ów i MMS-ów, listy połączeń telefonicznych, ustawień systemu, słownika użytkownika, zdarzeń z kalendarza, aplikacji użytkownika, zakładek i historii przeglądarki, a także punktów dostępu do internetu. Z kolei posiadacze zrootowanych urządzeń skorzystają z opcji tworzenia backupu chronionych ustawień systemu oraz haseł WiFi.

Program działa w bardzo prosty sposób. Gdy go zainstalujemy, na ekranie głównym wyświetli się lista wszystkich możliwych ustawień, dla których stworzymy kopię zapasową. Każdą pozycję możemy zaznaczyć lub odznaczyć checkboxem. Możemy też skorzystać z opcji "Przywróć z kopii", wtedy aplikacja sama znajdzie odpowiedni plik i wgrywając go, wprowadzimy do urządzenia wybraną kopię zapasową. Z kolei w prawym górnym rogu ekranu znajdziemy ikonę chmury, która pozwala zintegrować aplikację z jednym z czterech dysków chmurowych: Google Drive, Dropbox, One Drive oraz Orange Cloud. Korzystając z tej opcji, możemy przesłać lub pobrać kopię zapasową, przejrzeć stworzone wcześniej pliki, a także zdecydować, czy chcemy, aby kopie były przesyłane automatycznie do wybranej usługi. Plik możemy również zapisać albo w pamięci wewnętrznej urządzenia, albo na karcie SD i swobodnie go kopiować, także między urządzeniami.

Program można skonfigurować tak, by samodzielnie i o wskazanej godzinie tworzył kopię zapasową wskazanych przez użytkownika ustawień systemu. Ponadto, tworzone pliki możemy zaszyfrować, co przyda się osobom, które cenią sobie wysoki poziom ochrony prywatności i danych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zabezpiecz swoje dane na telefonie w Światowy Dzień Backupu

21
31.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Zawsze jest dobry czas na to, aby zadbać o bezpieczeństwo danych w smartfonie i tablecie, tworząc kopię zapasową. W końcu to bowiem z tej kategorii urządzeń dane giną najłatwiej. Ale dzisiaj, w Światowy Dzień Backupu, zainteresować się tą kwestią warto tym bardziej. Mamy więc dla Was zestaw dobrych programów, dzięki którym Wasze cenne informacje już nigdy nie przepadną. Co spędza sen z powiek wielu posiadaczom smartfonów lub tabletów? Pierwszy koszmar to taki, w którym nasze urządzenie zostanie skradzione, a złodziej je spienięży zanim zostanie namierzony i drogocennego sprzętu już nie…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję