LMarbles 1.0.6

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LMarbles to bardzo ciekawa bezpłatna gra logiczna, która czerpie inspirację z dawnych hitów, ale nie zatraca przy tym swojego własnego, oryginalnego stylu. Projektanci wynieśli prosty pomysł układania kulek w określonych kombinacjach na nieco wyższy poziom, zmuszając do niezłego główkowania. Jeżeli lubicie wysilać szare komórki, ten darmowy projekt zdecydowanie musicie sprawdzić. Przy okazji uczy on cierpliwości.

Ekran gry podzielono na dwie części. Z lewej mamy obszar działania, z prawej zaś dorobek punktowy, liczbę pozostałych ruchów czy listę poziomów, ale też przede wszystkim wzór, w który należy ustawić kulki. Nie chodzi tu jednak o proste puzzle. Najpierw trzeba zastanowić się, gdzie cały układ się zmieści, gdyż etapy pełne są ścian i przeszkód. Potem przychodzi czas na poruszanie elementami w różnych kierunkach.

Wskazana kulka przesuwa się zawsze do końca w daną stronę dopóki nie napotka ściany lub innej kulki, co komplikuje rozgrywkę. Ponieważ zmienia się także kształt pomieszczenia, każdy etap to małe wyzwanie. Nie istnieje limit czasowy, dlatego zastanawiać się można do woli. W zależności od wybranego poziomu trudności jednak zmienia się liczba możliwych do wykonania ruchów. Przyda się tu spostrzegawczość.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!