Lariad 1.0.3

Strona główna Windows Gry Przygodowe
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Lariad to naprawdę bardzo dobrze wykonana, niezależna gra przygodowa z elementami platformowymi i strzelania. Wcielamy się tutaj w samotnego bohatera, który lata temu wybrał życie z dala od społeczeństwa i zamieszkał na bagnach. Pewnego mglistego ranka okazało się, że nieopodal z misją wylądował statek kosmiczny. Obcy nie przeżył, więc my w jego zastępstwie wyruszamy z misją. Zwiedzimy wiele ciekawych miejsc.

Zabawa opiera się przede wszystkim na poznawaniu otoczenia. Przyda się zręczność przy przeskakiwaniu kolców, zmyślność do odpowiedniego przesuwania przedmiotów, dobre oko do wypatrywania sekretów plus celność, kiedy wreszcie znajdziemy pistolet. Z biegiem czasu m.in. powiększymy zasoby życia, stając się nieco odporniejszymi na obrażenia środowiskowe czy od ataków wrogów. Duże apteczki odnawiają energię.

Grę zapisujemy w specjalnie przygotowanych do tego celu zielonych terminalach komputerowych. Podczas swej wyprawy napotkamy bohaterów niezależnych, jak również kilku bossów, którym mężnie stawimy czoło. Gra oferuje szczegółową oprawę graficzną w starym stylu, jak również pasująca do akcji na ekranie ścieżkę muzyczną. Opowieść o bezdomnym, który wyruszył w kosmos, na pewno będzie niecodzienna.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

pomysł i wykonanie oraz możliwości bohatera
długość rozgrywki
ocena użytkownika
24.04.2016 10:56 • Recenzja do wersji 1.0.3

Gra przygodowa z dobrą oprawą graficzną. Plus za pomysł i wykonanie oraz możliwości bohatera. Gra jest pod tym względem urozmaicona. Możemy skakać, omijać stworki, przesuwać elementy a nawet strzelać. Trochę krótka jak na grę przygodową. Sterowanie i grywalność na dobrym poziomie, wszystko zależy jednak od poziomu trudność jaki wybierzemy, co nie zmienia faktu że dużo rzeczy może nas zabić :). Gra nie budzi jakiś mega emocji, wciągająca do czasu, zależy co kto lubi. Mnie szybko się znudziła.