Łatwiejsze zarządzanie pakietami w Linuksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Smart Package Manager, bo o nim mowa, ma duże szanse na podbicie natywnych menadżerów zarządzania pakietami dla dystrybucji takich jak Red Hat, SUSE czy Debian. Aplikacja dostępna jest nadal w wersji beta, posiada wsparcie dla najbardziej popularnych pakietów GNU/Linux i formatów repozytoriów.

W większości schematów zarządzania pakietami GNU/Linux użytkownik zaznacza interesujący go pakiet, który znajduje się na liście źródeł, płycie CD lub na zdalnym repozytorium, a następnie instaluje z wszystkimi niezbędnymi bibliotekami, które są wymagane do uruchomienia aplikacji. Każdy posiada inny format pakietów, protokołów i interfejsów administracyjnych.

Smart korzysta z dostępnego schematu zarządzania pakietami, ale potrafi jednocześnie ściągnąć i zainstalować pakiety DEB , RPM i Slackware jeśli tylko ich potrzebuje. Aplikacja korzysta z Autobalancing Mirror System, który pozwala na sprawdzenie i wybranie najszybszego źródła pobierania plików ze zintegrowanym menadżerem plików pozwalającym na ściąganie danych w częściach, wznawianiem transferu, dekompresją plików i obsługą protokołów od HTTP do Telnet. Program można obsługiwać zarówno z poziomu konsoli jak również poprzez interfejs GTK.

Więcej szczegółowych informacji dotyczących tego projektu można uzyskać na stronie opisującej główne cechy programu.

© dobreprogramy
s