Lector Lector 1.1.0

Strona główna Windows Biuro Przeglądarki dokumentów
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Lector to minimalistyczna przeglądarka dokumentów zapisanych w formacie PDF. Można ją pobrać zupełnie za darmo.

Bezpłatna alternatywa dla Acrobat Readera

Po uruchomieniu narzędzia wystarczy skorzystać z menu kontekstowego lub użyć techniki „przeciągnij i upuść”, by móc zapoznać się z zawartością wybranego dokumentu PDF. Lector pozwala na wyświetlanie całych stron (również w trybie pełnoekranowym), a w razie potrzeby możemy użyć drzewka rozdziałów widocznego po lewej stronie ekranu, by szybciej „przeskoczyć” do interesujących nas tematów.

Lector oferuje możliwość szybkiego lokalizowania fragmentów tekstu za pomocą wbudowanej wyszukiwarki. W razie potrzeby możemy także powiększyć obraz, by móc przeczytać tekst zapisany małą czcionką lub dokładnie obejrzeć grafikę umieszczoną w danym pliku.

Warto dodać, że dzięki obsłudze kart możliwe jest jednoczesne otwarcie kilku dokumentów PDF i swobodne przełączanie się między nimi zaledwie jednym kliknięciem.

Najważniejsze cechy:

  • darmowa przeglądarka dokumentów PDF
  • zawiera wszystkie podstawowe, niezbędne opcje
  • posiada minimalistyczny, czytelny interfejs użytkownika
  • oferuje możliwość otwarcia kilku różnych plików

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!