r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LightBulb 1.6.3.6

Strona główna Windows Akcesoria Sterowanie komputerem
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Lightbulb to program, dzięki któremu w Windowsie uruchomić można tryb nocny. Ograniczana w nim będzie emisja niebieskiego światła, dzięki czemu korzystanie z komputera po zachodzie słońca będzie miało mniejszy wpływ na higienę snu i wzrok.

Galeria programu

Program gotowy jest do działania zaraz po instalacji: z Internetu automatycznie pobrana zostanie konfiguracja dla danej lokalizacji, dzięki czemu tryb nocny będzie synchronizowany z zachodem i wschodem słońca. Można także ustawić te wartości ręcznie.

Ponadto możliwe jest także określenie temperatury barw zarówno dla trybu nocnego, jak i dziennego, oraz ustawienie, jak długo ma trwać przechodzenie między trybami. Lighbulb jest programem Open Source, jego kod można znaleźć w repozytorium GitHub

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tryb nocny z Lightbulb – lekką i otwartą alternatywą dla f.luxa

42
OPROGRAMOWANIE 23.04.2017 | Maciej Olanicki

W najnowszej aktualizacji Windowsa 10 pojawił się tryb nocny, dzięki któremu można ograniczyć emisję niebieskiego światła w harmonii z cyklem dobowym. Użytkownicy zgłaszają jednak z tą funkcją problemy, przez co wciąż rozsądnym wydaje się korzystanie do tych celów z dodatkowego oprogramowania. Przez lata najpopularniejszy był f.lux, jednak nie stanowi on jedynego programu, dzięki któremu w Windowsie uruchomić można w zautomatyzowanym procesie tryb nocny. Użytkownikom, którzy niechętnie spoglądają na natywną emisję w Windowsie oraz z jakichś powodów zniechęceni są do f.luxa, można polecić…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
wesolek87   8 #2 03.05.2017 19:38

Po każdym uruchomieniu komputera Ligthbulb przywraca domyślne wartości ustawień, które mi nie odpowiadają. Program bezużyteczny.

E: OK, zdaje się, że program zapisuje ustawienia pod warunkiem, że zostawi się go podczas zamykania na pierwszej stronie ustawień. Dziwne to i wymaga poprawki.

Autor edytował komentarz w dniu: 04.05.2017 07:02
  #1 02.05.2017 11:31

Polecam. Lepszy od f.lux, aczkolwiek niemal identyczny.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.