Lills

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Jedną z bardziej popularnych kategorii relaksujących gier komputerowych są takie polegające na dopasowywaniu do siebie przynajmniej trzech identycznych obiektów, aby usunąć je z planszy. Bezpłatny projekt Lills udanie reprezentuje ten właśnie nurt. Mamy do czynienia z dziełem kolorowym, radosnym, jak też dobrze udźwiękowionym, które na pewno przypadnie do gustu także młodszym użytkownikom zestawów PC.

Tytuł ma tło fabularne. Poznajemy krainę elfopodobnych stworzeń. Ich księżniczkę porwała zła wiedźma i zadaniem gracze będzie jej wyswobodzenie. Z prawej strony ekranu mamy fioletowy wskaźnik mocy czarownicy, rosnący z każda sekundą. By mu przeciwdziałać, należy tak przestawiać obiekty miejscami, by grupować po kilka takich samych. Po zlikwidowaniu dadzą magiczny pyłek, pozwalający pokonać przeciwnika.

Cała opowieść podzielona została na wiele kilkupoziomowych rozdziałów, ze stale zmieniającym się tłem graficznym oraz obiektami w układzie, więc na monotonię nie ma co narzekać. Rozgrywka przebiega nieśpiesznie, czyniąc z tytułu dobry wstęp do gatunku dla dzieci. Poza atrakcyjną dla oka grafiką, z ilustracjami o dość soczystych barwach, czas umila skutecznie muzyka w tle, niczym wyciągnięta prosto z bajki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

oprawa audiowizualna
brak spolszczenia
ocena użytkownika
24.04.2016 19:25

Bardzo fajna i dobrze zrobiona gra logiczna. Plus za oprawę audiowizualną: w grze mamy nastrojową muzykę i śmieszne dźwięki, grafika też dobra. Co do samej gry to brakuje trochę spolszczenia. Poza tym gra się bardzo dobrze. Gra jest wciągająca i dość łatwa. Nie doświadczymy tu zbyt wiele emocji ale dobra rozrywka zapewniona.