r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Lina uruchomi linuksowe aplikacje

Strona główna Aktualności

Tworzone jest oprogramowanie Lina, które pozwoli uruchamiać aplikacje linuksowe na systemach Windows, Mac OS X i UNIX tak, aby wyglądały i zachowywały się w sposób typowy dla tych systemów.

Lina jest maszyną wirtualną, w której działa lekko zmodyfikowane jądro Linuksa w wersji 2.6.19. Jest też system plików wraz z bibliotekami, które pozwalają na dostęp do zasobów komputera-hosta takich jak biblioteki, system plików czy wywołania systemowe. Lina wspiera standardowe aplikacje napisane w C/C++ a także w językach skryptowych perl i python o ile zainstalowano odpowiednie interpretery. Wymaga kompilacji specjalnie pod nią, jednak proces ten nie jest bardziej skomplikowany niż w przypadku popularnych dystrybucji Linuksa.

Projekt dopiero się rozwija. Nie ma ukończonej obsługi GTK+, nie wspiera USB i niektórych innych standardów podłączania urządzeń peryferyjnych. Ponadto instalator wymaga uproszczenia. Obecnie wersja instalacyjna zajmuje 15 MB a po instalacji program zajmuje 40 MB miejsca na dysku. Kilka filmów przedstawiających działanie programu można znaleźć tutaj.

Wypuszczenie Liny planowane jest na trzeci lub czwarty tydzień czerwca jako Open Source. Będzie bezpłatna do użytku niekomercyjnego.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.