r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linux Mint 5.0 RC2

Strona główna Aktualności

Clement Lefebvre ogłosił wydanie już drugiej wersji kandydującej dystrybucji Linux Mint z gałęzi 5.0.

Elyssa, bo tak brzmi nazwa kodowa nowej edycji Linux Mint, bazuje na poprzednim wydaniu i jest w pełni kompatybilna z nowym Ubuntu Hardy Heron. Uproszono deinstalację oprogramowania, poprawiono opcje wydruku, dodano obsługę Flasha, wraz z kompletem narzędzi konfiguracyjnych dla serwera dźwięku PulseAudio oraz możliwość zdefiniowania serwera proxy z poziomu zaawansowanych opcji instalatora, a także zastąpiono własnymi odpowiednikami klienta sieci BitTorrent, aplikację do nagrywania płyt CD/DVD oraz odtwarzacze Amarok i SoundJuicer.

W stosunku do poprzedniej wersji RC autorzy zaktualizowali przeglądarkę Firefox 3.0 RC1, Flash do wersji 10, dodali aplikację mintBackup i silnik Aurora GTK+, poprawili kompatybilność z Ubuntu "Hardy" i udoskonalili współdzielenie plików. Poza tym dodano nowe sterowniki, poprawiono obsługę drukarek i dodano sporo ładnych tapet przygotowanych przez społeczność. Więcej informacji na temat wprowadzonych zmian znaleźć można w oficjalnym ogłoszeniu.

Najnowszą wersję systemu Linux Mint 5.0 RC2 można pobrać ze strony projektu, do której odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.