Linux Mint 5.0 RC2

Strona główna Aktualności

O autorze

Clement Lefebvre ogłosił wydanie już drugiej wersji kandydującej dystrybucji Linux Mint z gałęzi 5.0.

Elyssa, bo tak brzmi nazwa kodowa nowej edycji Linux Mint, bazuje na poprzednim wydaniu i jest w pełni kompatybilna z nowym Ubuntu Hardy Heron. Uproszono deinstalację oprogramowania, poprawiono opcje wydruku, dodano obsługę Flasha, wraz z kompletem narzędzi konfiguracyjnych dla serwera dźwięku PulseAudio oraz możliwość zdefiniowania serwera proxy z poziomu zaawansowanych opcji instalatora, a także zastąpiono własnymi odpowiednikami klienta sieci BitTorrent, aplikację do nagrywania płyt CD/DVD oraz odtwarzacze Amarok i SoundJuicer.

W stosunku do poprzedniej wersji RC autorzy zaktualizowali przeglądarkę Firefox 3.0 RC1, Flash do wersji 10, dodali aplikację mintBackup i silnik Aurora GTK+, poprawili kompatybilność z Ubuntu "Hardy" i udoskonalili współdzielenie plików. Poza tym dodano nowe sterowniki, poprawiono obsługę drukarek i dodano sporo ładnych tapet przygotowanych przez społeczność. Więcej informacji na temat wprowadzonych zmian znaleźć można w oficjalnym ogłoszeniu.

Najnowszą wersję systemu Linux Mint 5.0 RC2 można pobrać ze strony projektu, do której odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

© dobreprogramy

Komentarze