Lista aplikacji niekompatybilnych z Windows Vista SP1

Strona główna Aktualności

O autorze

Na stronach wsparcia technicznego Microsoftu w artykule Bazy Wiedzy KB935796 opublikowana została lista oprogramowania, które może odmówić pracy lub działać niepoprawnie po instalacji dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows Vista.

Lista nie jest długa i podzielono ją na trzy części. Pierwsza zawiera aplikacje, których uruchomienie zostało zablokowane po stwierdzeniu problemów z kompatybilnością. Na liście znajdują się głównie programy zabezpieczające, między innymi BitDefender, Trend Micro Internet Security czy Zone Alarm Security Suite. Wszystkie z nich posiadają już nowsze wersje, które pracują poprawnie z Vistą SP1.

Druga lista zawiera oprogramowanie, które w ogóle nie uruchamia się po zainstalowaniu SP1. Są to programy Iron Speed Designer, Xheo Licensing oraz Free Allegiance. Nowsze, już obsługiwane wersje i/lub informacje o problemie można znaleźć na stronach producentów poszczególnych aplikacji. Trzecia lista natomiast to programy, które po instalacji SP1 tracą mniejsza lub większą część swojej funkcjonalności. Listę tę otwiera, co ciekawe, New York Times Reader, aplikacja opracowana niegdyś na nowej platformie Windows Presentation Foundation specjalnie dla Windows Vista. Również w tym przypadku dostępna jest nowa, poprawiona wersja.

Odnośniki do stron producentów oraz informacje o najnowszych dostępnych wersjach również zostały zebrane w powyższym artykule Bazy Wiedzy.

© dobreprogramy

Komentarze