Luki w oprogramowaniu antywirusowym Kaspersky i Symantec

Strona główna Aktualności

O autorze

CERT (Computer Emergency Response Team) Polska poinformował o wykryciu luk w oprogramowaniu antywirusowym Kaspersky i Symantec - w obu przypadkach możliwe jest zdalne wykonanie poleceń na komputerze z podatnym oprogramowaniem.

Luka w produktach Kaspersky znajduje się w kodzie odpowiedzialnym za obsługę archiwów CAB, i według odkrywcy, Alex Wheelera, umożliwia potencjalne zdalne wykonanie kodu. Luka dotyczy nastepujący produktów: Kaspersky Anti-Virus Personal 5.0, Kaspersky Anti-Virus Personal Pro 5.0, Kaspersky Anti-Virus 5.0 for Windows Workstations, Kaspersky Anti-Virus 5.0 for Windows File, Servers, Kaspersky Personal Security Suite 1.1.

Firma Kaspersky dodała do baz sygnatur antywirusowych podatnego oprogramowania sygnatury wykrywające próby wykorzystania potencjalnych exploitów i pracuje nad usunięciem luki. Więcej informacji można znaleźć w oświadczeniu firmy Kaspersky. Zainteresowany polecamy także lekturę zalecenia Secunii.

Luka przepełnienia bufora w produktach Symanteca znajduję się w webowym interfejscie administracyjnym Symantec AntiVirus Scan Engine, dostępnym na porcie 8004/TCP. Pełna lista podatnego oprogramowania wraz z informacją o aktualizacjach znajduje się na stronach Security Response firmy Symantec. Poza instalacją aktualizacji zaleca się filtrowanie ruchu na port 8004/TCP tylko do IP uprawnionych do zarządzania usługą.

© dobreprogramy
s