Lumen Privacy Monitor Lumen Privacy Monitor 2.2.2

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

Lumen Privacy Monitor to aplikacja stworzona na potrzeby analizy bezpieczeństwa innych programów zainstalowanych w smartfonie. Na bieżąco sprawdza jakie dane analityczne są przez nie przesyłane, informując w efekcie użytkownika o ewentualnym wycieku prywatnych danych.

Użytkownik nie musi przy tym poświęcać wiele czasu na konfigurację. Po uruchomieniu programu i jego działania w pierwszej z zakładek, niezbędne będzie jedynie zaakceptowanie uprawnień, których wymaga. Aplikacja utworzy w efekcie połączenie VPN, przez które przepuszczać będzie ruch sieciowy telefonu, zbierając informacje o pozostałych programach, które być może robią to w niekontrolowany sposób.

Pozostałe zakładki w programie pozwalają na bieżąco śledzić zbierane informacje. Prezentowane są w nich dane zarówno w formie tabelarycznej, jak i czytelnych wykresów, które obrazują rodzaj przesyłanych informacji. Analizując je, mamy możliwość sprawdzenia, czy rzeczywiście aplikacje wysyłają na serwery firm trzecich wyłącznie pożądane przez nas dane analityczne.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!