r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Lumen Privacy Monitor 1.3

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń

Lumen Privacy Monitor to aplikacja stworzona na potrzeby analizy bezpieczeństwa innych programów zainstalowanych w smartfonie. Na bieżąco sprawdza jakie dane analityczne są przez nie przesyłane, informując w efekcie użytkownika o ewentualnym wycieku prywatnych danych.

Użytkownik nie musi przy tym poświęcać wiele czasu na konfigurację. Po uruchomieniu programu i jego działania w pierwszej z zakładek, niezbędne będzie jedynie zaakceptowanie uprawnień, których wymaga. Aplikacja utworzy w efekcie połączenie VPN, przez które przepuszczać będzie ruch sieciowy telefonu, zbierając informacje o pozostałych programach, które być może robią to w niekontrolowany sposób.

r   e   k   l   a   m   a

Pozostałe zakładki w programie pozwalają na bieżąco śledzić zbierane informacje. Prezentowane są w nich dane zarówno w formie tabelarycznej, jak i czytelnych wykresów, które obrazują rodzaj przesyłanych informacji. Analizując je, mamy możliwość sprawdzenia, czy rzeczywiście aplikacje wysyłają na serwery firm trzecich wyłącznie pożądane przez nas dane analityczne.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

7 na 10 aplikacji szpieguje i przesyła dane do firm trzecich

50
BEZPIECZEŃSTWO 31.05.2017 | Oskar Ziomek

Na każdym kroku napotykamy oprogramowanie badające w tle aktywność użytkownika, by na jej podstawie lepiej spełniać jego oczekiwania. Jak się jednak okazuje, skala problemu stale rośnie: teraz ponad 70% aplikacji działających na naszych smartfonach zbiera dane analityczne, ale, co jeszcze ciekawsze, sami usługodawcy tworzą na ich podstawie profile użytkowników, łącząc informacje z wielu aplikacji w całość. Takie wnioski są efektem badań przeprowadzonych na rzeczywistych użytkownikach, nie zaś bazujących na teoretycznych założeniach. Specjalnie na tę okazję stworzono aplikację Lumen Privacy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.