reklama

MD5 Checksum Tool 4.3

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MD5 Checksum Tool to wielofunkcyjne narzędzie do generowania sum kontrolnych (MD5/SHA1/SHA256,/SHA384/SHA512) wskazanego przez użytkownika pliku lub ciągu znaków. Z jego pomocą zweryfikujemy integralność pobranych z Internetu plików na podstawie udostępnianych przez twórców sum kontrolnych (najczęściej MD5).

Dzięki temu niewielkiemu narzędziu bardzo łatwo sprawdzimy czy zawartość pobranego przez nas np. pliku wykonywalnego nie została w nieautoryzowany sposób zmodyfikowana w celu m.in. wykradania prywatnych danych. MD5 Checksum Tool wyposażony został w funkcje generowania sum kontrolnych, ich weryfikacji z podanym hashcodem, porównywania ze sobą dwóch plików czy też generowania sum kontrolnych na podstawie dowolnego wpisanego przez nas ciągu znaków. Na uwagę zasługuje również opcja, pozwalająca skanować wskazany folder i automatycznie generować sumy kontrolne dla wszystkich plików z osobna oraz tych o wybranym rozszerzeniu i/lub nazwie.

Co istotne, MD5 Checksum Tool dostępny jest również w wersji portable (niewymagającej instalacji). Bez problemu umieścimy więc to narzędzie na przenośnym magazynie danych i skorzystamy z niego w razie potrzeby na dowolnym komputerze.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Poprawne działanie
Brak współpracy ze zmapowanymi dyskami sieciowymi, okienko wyboru pliku którego sumę MD5 chcemy zweryfikować bardzo niewygodne.
ocena użytkownika

Program, który ma duży potencjał, ale minusy, które opisałem spowodowały, że musiałem go niestety odinstalować.

16.06.2016 12:53 | Recenzja do wersji 4.0
Szybkość działania, wiele formatów sum kontrolnych, przejrzysty interfejs, integracja z menu kontekstowym
Brak języka polskiego.
ocena użytkownika

Główną zaletą programu jest szybkość działania oraz różnorodność algorytmów wykorzystywanych do obliczania sum kontrolnych. Interfejs programu podzielony jest na zakładki, dzięki którym w łatwy sposób można przejść do pożądanej funkcji programu. Opcja skrótu w menu kontekstowym ułatwi częste korzystanie z programu.

W ustawieniach programu brakuje polskiego tłumaczenia. Program wymaga uprawnień administratora.

25.01.2015 01:03 | Recenzja do wersji 3.5

Komentarze

0 nowych
  #8 27.02.2018 19:15

@Roberto1974: To dobrze. Ale niektórzy to ignorują i pozwalają na pobranie i instalują programy z "dodatkami" a potem jęczą że pojawiają się jakieś dziwne procesy które nadmiernie obciążają procesor. Dlatego lepiej ściągać soft ze stron producenta. Korzystając z pośredników szansa na to że aplikacja nie będzie zawierała trojanów jest bliska zera.

  #7 28.01.2017 12:56

@Adam Matuszek (niezalogowany): Total Commander i prawie wszystko pod kontrolą stara szkoła...

  #6 24.11.2016 21:58

Sumy kontrolne najlepiej sprawdzać za pomocą Total Commandera. Po co instalować tysiąc programów, jak w Total Commanderze to wszystko jest wbudowane. Polecam także wbudowaną tam przeglądarkę plików binarnych, dostępną po kliknięciu "Podgląd" (klawisz F3). Nie trzeba wtedy także instalować dodatkowych programów do podglądu/edycji plików binarnych, takich jak .dll i .exe - wystarczy z menu podglądu wybrać "Opcje" i zaznaczyć pozycję oznaczoną numerem 3. Jest to przydatne narzędzie do bardziej szczegółowej analizy plików.

  #5 06.09.2015 22:38

Jak się tym programem obsługiwać?
Edit: Dobra już umiem

Autor edytował komentarz.
Bogdan_G   19 #4 01.08.2014 16:51

@DanKar: Dzięki. Pożytecznych narzędzi nigdy za mało. Jeśli hashmyfiles nie kaszle obliczając pliki gigabajtowe, to jest super.
W zestawach oprogramowania z nirsoft można znaleźć tą pozycję, ale osobno niewymagająca aplikacja powinna utrwalić się w świadomości, jako dobry zamiennik programu MD5 Checksum Tool.
W ogóle uważam, żeby pod opisami programów była lista i odnośniki do zamienników.

DanKar REDAKCJA  16 #3 01.08.2014 15:11

@Bogdan_G: Wspomniany przez Ciebie program niebawem zagości w naszej bazie ;-)

@Roberto1974: Sprawdziłem i plik jest czysty.

Bogdan_G   19 #2 29.07.2014 21:46

Md5 i sha1, sha256 itd, to można sprawdzać programem hashmyfiles z nirsoftu. Śmieszne jest to, że to tylko 87KB programu, a mam plik ISO win 7 x64 sp1 na dysku i programik ładnie sprawdził sumy kontrolne. Parę minut poczekałem...

Oczywiście, na dobrychprogramach nie ma hashmyfiles do pobrania.

Roberto1974   6 #1 27.07.2014 11:42

Kaspersky IS 2014 nie lubi tego exeka.

reklama