MD5 Checksum Tool 4.3

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MD5 Checksum Tool to wielofunkcyjne narzędzie do generowania sum kontrolnych (MD5/SHA1/SHA256,/SHA384/SHA512) wskazanego przez użytkownika pliku lub ciągu znaków. Z jego pomocą zweryfikujemy integralność pobranych z Internetu plików na podstawie udostępnianych przez twórców sum kontrolnych (najczęściej MD5).

Dzięki temu niewielkiemu narzędziu bardzo łatwo sprawdzimy czy zawartość pobranego przez nas np. pliku wykonywalnego nie została w nieautoryzowany sposób zmodyfikowana w celu m.in. wykradania prywatnych danych. MD5 Checksum Tool wyposażony został w funkcje generowania sum kontrolnych, ich weryfikacji z podanym hashcodem, porównywania ze sobą dwóch plików czy też generowania sum kontrolnych na podstawie dowolnego wpisanego przez nas ciągu znaków. Na uwagę zasługuje również opcja, pozwalająca skanować wskazany folder i automatycznie generować sumy kontrolne dla wszystkich plików z osobna oraz tych o wybranym rozszerzeniu i/lub nazwie.

Co istotne, MD5 Checksum Tool dostępny jest również w wersji portable (niewymagającej instalacji). Bez problemu umieścimy więc to narzędzie na przenośnym magazynie danych i skorzystamy z niego w razie potrzeby na dowolnym komputerze.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Poprawne działanie
Brak współpracy ze zmapowanymi dyskami sieciowymi, okienko wyboru pliku którego sumę MD5 chcemy zweryfikować bardzo niewygodne.
ocena użytkownika

Program, który ma duży potencjał, ale minusy, które opisałem spowodowały, że musiałem go niestety odinstalować.

16.06.2016 12:53 | Recenzja do wersji 4.0
Szybkość działania, wiele formatów sum kontrolnych, przejrzysty interfejs, integracja z menu kontekstowym
Brak języka polskiego.
ocena użytkownika

Główną zaletą programu jest szybkość działania oraz różnorodność algorytmów wykorzystywanych do obliczania sum kontrolnych. Interfejs programu podzielony jest na zakładki, dzięki którym w łatwy sposób można przejść do pożądanej funkcji programu. Opcja skrótu w menu kontekstowym ułatwi częste korzystanie z programu.

W ustawieniach programu brakuje polskiego tłumaczenia. Program wymaga uprawnień administratora.

25.01.2015 01:03 | Recenzja do wersji 3.5