MD5 Checksum Tool MD5 Checksum Tool 4.3

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MD5 Checksum Tool to wielofunkcyjne narzędzie do generowania sum kontrolnych (MD5/SHA1/SHA256,/SHA384/SHA512) wskazanego przez użytkownika pliku lub ciągu znaków. Z jego pomocą zweryfikujemy integralność pobranych z Internetu plików na podstawie udostępnianych przez twórców sum kontrolnych (najczęściej MD5).

Dzięki temu niewielkiemu narzędziu bardzo łatwo sprawdzimy czy zawartość pobranego przez nas np. pliku wykonywalnego nie została w nieautoryzowany sposób zmodyfikowana w celu m.in. wykradania prywatnych danych. MD5 Checksum Tool wyposażony został w funkcje generowania sum kontrolnych, ich weryfikacji z podanym hashcodem, porównywania ze sobą dwóch plików czy też generowania sum kontrolnych na podstawie dowolnego wpisanego przez nas ciągu znaków. Na uwagę zasługuje również opcja, pozwalająca skanować wskazany folder i automatycznie generować sumy kontrolne dla wszystkich plików z osobna oraz tych o wybranym rozszerzeniu i/lub nazwie.

Co istotne, MD5 Checksum Tool dostępny jest również w wersji portable (niewymagającej instalacji). Bez problemu umieścimy więc to narzędzie na przenośnym magazynie danych i skorzystamy z niego w razie potrzeby na dowolnym komputerze.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Poprawne działanie
Brak współpracy ze zmapowanymi dyskami sieciowymi, okienko wyboru pliku którego sumę MD5 chcemy zweryfikować bardzo niewygodne.
ocena użytkownika
16.06.2016 12:53 • Recenzja do wersji 4.0

Program, który ma duży potencjał, ale minusy, które opisałem spowodowały, że musiałem go niestety odinstalować.

Szybkość działania, wiele formatów sum kontrolnych, przejrzysty interfejs, integracja z menu kontekstowym
Brak języka polskiego.
ocena użytkownika
25.01.2015 01:03 • Recenzja do wersji 3.5

Główną zaletą programu jest szybkość działania oraz różnorodność algorytmów wykorzystywanych do obliczania sum kontrolnych. Interfejs programu podzielony jest na zakładki, dzięki którym w łatwy sposób można przejść do pożądanej funkcji programu. Opcja skrótu w menu kontekstowym ułatwi częste korzystanie z programu.

W ustawieniach programu brakuje polskiego tłumaczenia. Program wymaga uprawnień administratora.