MEmu MEmu 7.3.2.0

Strona główna Windows Emulatory Urządzenia mobilne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

MEmu to darmowy emulator, który pozwala uruchomić gry dostępne wyłącznie na urządzenia z Androidem bezpośrednio na komputerze z systemem operacyjnym Windows.

Dzięki niemu właściciele popularnych "blaszaków" mogą zapoznać się z bardzo bogatą biblioteką produkcji stworzonych wyłączenia na urządzenia przenośne. MEmu charakteryzuje się dwukrotnie większą wydajnością niż flagowe telefony z Androidem, zapewniając dużo lepsze wrażenia, zwłaszcza podczas rozgrywki na dużym ekranie monitora.

MEmu umożliwia klonowanie okien programu, co z kolei pozwala na uruchamianie wielu gier jednocześnie przy wykorzystaniu różnych kont użytkownika. Cała operacja odbywa się przy użyciu jednego kliknięcia, więc z jej wykonaniem nie będą mieli problemu nawet mniej doświadczeni użytkownicy, którzy np. chcą szybko sprawdzić działanie kilku gier.

Warto dodać, że Memu jest kompatybilne z urządzeniami 2-in-1 z systemem operacyjnym Windows oraz tabletami. Można korzystać z istotnych funkcji urządzeń przenośnych, takich jak np. multi-touch, akcelerometr, zmiana orientacji ekranu i GPS. Pozwala na bardzo szybkie przełączanie między popularnymi "okienkami" i Androidem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

polska wersja, 3 systemy Android
niedomagający internet
ocena użytkownika
03.01.2020 22:51 • Recenzja do wersji 7.0.9

Zainstalowałem MEmu ze względu na możliwość używania aplikacji mobilnych do obróbki zdjęć - takich jak "Light X", "Pixa Motion" itp. na komputerze. Są to proste a jednocześnie wspaniałe programy jakich na Windowsa nie ma. Muszę powiedzieć, że nie zawiodłem się, Aplikacje działają, ich obsługa jest o wiele prostsza i efektywniejsza niż na komórce. Tutaj jednak ciekawostka - na wersji 5.1 nie działa jedna z aplikacji, ale na wersji 7.1 już działa. Z kolei na 7.1 nie działają dwie inne apki działające na 5.1, czyli suma sumarum działa wszystkie 7 aplikacji o które mi chodziło i to jest właśnie zaleta trzech systemów Androida na jednym emulatorze (nie wypróbowałem tylko 4.4, ale nie mam potrzeby go doinstalowywać). Jeżeli chodzi o gry - wypróbowałem 4 pozycje (fps-y) i nie odnotowałem ani jednego przycięcia czy innego lagu- zarówno 5.1 jak i 7.1 bez problemu daje radę. Małym problemem jest internet, tzn. strony wchodzą dość płynnie, bez dłuższego czekania, ale obejrzenie jakiegokolwiek filmiku okazało się niemożliwe, Oczywiście neta mam na Windowsie, ale utrudnieniem jest tutaj to, że np. chcąc przed zainstalowaniem gry ze sklepu Google Play obejrzeć trailer z tej gry tutaj go nie obejrzę - muszę się przełączyć właśnie na "windowsowski" Google Play - taka niedogodność. Oczywiście wszystko może zależeć od sprzętu jakim się dysponuje, reasumując - MEmu spełnił moje oczekiwania i mogę go polecić niezdecydowanym. Jeszcze dodam, że zastanawiałem się nad BlueStacks i NoxPlayer. Pierwszy ma tylko wersję 7.1, zawiera reklamy i samoczynnie co jakiś czas doinstalowuje polecane przez siebie gry, drugi ma system 4.4 i 5.1 (bez 7.1) i wersja angielska interfejsu, więc mój wybór padł na MEmu, czego nie żałuję.

3 Wersje systemu do wybrania (4.4 5.1 i 7.1), dość dobra wydajność w porównaniu do konkurencji, wiele opcji pomagających w obsłudze androida Na PC
W domyślnym laucherze jest Reklama (zwisający prezent u góry ekranu który po pociągnięciu pokazuje reklamę), Wypadało by dodać nowszego androida
ocena użytkownika
01.11.2018 17:40 • Recenzja do wersji 5.6.2.1

MEmu to bardzo dobry emulator systemu Android. Działa on bardzo dobrze w porównaniu do innych rozwiązań emulujących. Jest bardzo łatwy w obsłudze i dość szybko się uruchamia, Domyślnie po uruchomieniu Emulatora pojawia nam się Android 5.1 Lolipop, jednak w Multi-MEmu możemy zarządzać wirtualnymi maszynami, a także zmienić wersję, dostępne mamy 3 systemy (4.4 5.1 i 7.1). Mamy też możliwość ustawienia modelu urządzenia, rozdzielczości a także i parametrów, przeszkadza mi tylko to, do domyślnego launchera wepchnięto reklamy (na szczęście możemy go zmienić na np. Novę) a także brak Androida Oreo albo Pie.