MHDD 4.6

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MHDD to narzędzie przeznaczone do diagnostyki i naprawy dysków o bardzo dużych możliwościach. Warto nadmienić, że autor, Dimitry Postrigan, posiada bogate doświadczenie w naprawie dysków twardych.

Program działa niezależnie od zainstalowanego systemu operacyjnego, dostęp do dysku realizowany jest bezpośrednio poprzez kontroler, a z pominięciem BIOS. Nie ma znaczenia jaki jest system plików czy ilość i wielkość partycji. MHDD pracuje ze wszystkimi zintegrowanymi kontrolerami IDE, SATA w chipsetach Intel, Via a także z niektórymi zewnętrznymi kontrolerami takich producentów jak Promise i HPT. Za pomocą tego programu możemy wykonać niskopoziomowy format dysku, odznaczyć uszkodzone sektory, usunąć wolne sektory czy ustawić lub usunąć hasło ATA.

Co istotne dysk musi być ustawiony w trybie master oraz musi być jedynym urządzeniem podpiętym pod kanał IDE lub SATA. Dodatkowo aby uruchomić program należy pobrany obraz iso wypalić na nośniku i z niego uruchomić komputer.

Uwaga!

Jeśli nie masz doświadczenia z tego typu programami, nie używaj MHDD, ponieważ wśród wielu dostępnych komend są takie, które mogą na stałe uszkodzić dysk!

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Mała pojemność - szybko można ściągnąć.
Program nie jest zgodny ze swoją specyfikacją. Użytkownik używając go naraża się na uszkodzenie sprzętu lub utratę danych.
ocena użytkownika
01.04.2014 01:26 • Recenzja do wersji 4.6

Dwie sprawy:
1.
Zalogowałem się SPECJALNIE tylko po to, żeby ocenić maksymalnie negatywnie ten badziewny program - już pominę spod jakiej narodowości, bo nie chcę być uznany za jakiegoś rasistę. W każdym razie program - tak jak tu niektórzy ludzie piszą - W NAJLEPSZYM razie nie robi tego co jego twórca zapewnia. Krótko mówiąc nie jest zgodny ze swoją specyfikacją. Poza tym program ma dość ubogą dokumentację, co w połączeniu z równie ubogim i nieintuicyjnym interfejsem użytkownika stanowi wstęp do kłopotów i to czasem bardzo kosztownych. Jako, że portal nazwany jest samozwańczo "DOBREprogramy.pl" program taki jak MHDD W OGÓLE nie powinien tutaj istnieć. Co ten program zrobił źle w moim przypadku? -m.in. źle ocenił wielkość dysku. Prawdopodobnie na podstawie po części uszkodzonych sektorów dysku, ale g...o mnie to obchodzi skoro jego twórca w opisie działania zapewnia, że AKURAT takie sprawy jak ocena sektorów w programie jest dopracowana. Yhmm.. "Dopracowana" chyba w przyszłych planach jego twórcy, a póki co program działa na słowo honoru.
2.
Daję 100% poparcia ludziom którzy piszą tutaj, że dyski Seagate są g...o warte. Taka jest prawda, a że w oczy kole co poniektórych to dywagacje chyba najlepiej przeprowadzać z producentem, który tak jest łasy na kasę, że idzie po najtańszych kosztach. Mam tutaj na myśli NOWE dyski twarde (te pow.2Gb), bo ze starymi różnie bywało - niektóre egzemplarze trafiały się dobre -ot, udał im się taki czy inny stary egzemplarz. Specjalnie nie będę pisał jakich dysków jakiej firmy używam, bo nie chcę być posądzony o kryptoreklamę (lub tzw. modne ostatnio słowo: lokowanie produktu).
Mam dość zakłamania wśród producentów sprzętu i to jest główny powód dlaczego napisałem ten post. Na zakłamaniu Seagate'a najbardziej cierpią końcowi użytkownicy (sklepy, lub zwykli ludzie), bo w przeciwieństwie do innych szanujących się firm w firmie Seagate ciężko (choć jest to możliwe) o ZWROT pieniędzy za bubel (reklamacja jest w tym wypadku nic nie warta).
Pozdrawiam starych komputerowców pamiętających czasy Atari i Commodore!!!