MPUI alternatywa dla WMP

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj opublikowaliśmy w vortalu aplikację będącą interesującą alternatywą dla bardziej popularnych odtwarzaczy multimedialnych, w większości bazujących w przeciwieństwie do MPUI na silniku aplikacji Windows Media Player.

MPUI to w zasadzie nakładka graficzna na jeden z najlepszych konsolowych (obsługiwanych z linii wiersza poleceń) odtwarzaczy plików multimedialnych dostępnych na rynku tj. program MPlayer. Nakładka nie obsługuje wszystkich możliwości MPlayera (jest ich niezwykle dużo) ale sprawdza się dobrze jako domowy odtwarzacz multimediów, który jest prawie w całości monolityczny zawierając w jednym pliku niezbędne kodeki (włączając MPEG-1, -2 i -4, DivX, H.264, MP3, Ogg Vorbis i AAC) do odtwarzania audio/wideo. MPUI przejmuje uciążliwą obsługę linii komend odtwarzacza dając użytkownikowi ładny i prosty w obsłudze interfejs użytkownika, który wyglądem przypomina Windows Media Player 6. Stabilna wersja aplikacji bazuje na MPlayer w wersji 1.0-pre8.

Szczegółowy spis możliwości dostępny jest w opisie aplikacji, którą można pobrać w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i video

© dobreprogramy
s