MX Player MX Player

Strona główna Android Multimedia Odtwarzacze wideo
Pobierz program
lub zeskanuj:

MX Player jest popularnym, darmowym odtwarzaczem multimedialnym. Jego głównym zadaniem jest odtwarzanie filmów, w związku z tym posiada wsparcie dla sprzętowego dekodowania wideo, pozwalając na płynne wyświetlanie filmów różnego typu, nawet tych w rozdzielczości Full HD.

MX Player wspiera bardzo wiele formatów audio, wideo, a także napisów (m.in. DVD, srt, txt, sub). Warto wspomnieć o tym, że pozwala on na przewijanie napisów jeżeli nie są odpowiednio zsynchronizowane z filmem. Po zmianie ustawień, może stać się domyślnym odtwarzaczem muzycznym.

Na uwagę zasługuje bardzo duża ilość ustawień: chociaż MX Player wydaje się prosty, można w nim skonfigurować niemal wszystkie aspekty odtwarzacza – skanowane foldery, obsługiwane rozszerzenia, wznawianie od zapamiętanej pozycji, wybór kodowania znaków dla napisów, podbicie głośności, obsługa przeplotu i wielu, wielu innych. Aplikacja jest dostępna za darmo, jednakże wyświetla reklamy. Dostępna jest wersja płatna, usuwająca tę niedogodność.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Radzi sobie z większością popularnych kodeków i kontenerów, obsługuje napisy z możliwością niemal dowolnej ich konfiguracji.
Do tej pory nie zauważyłem
ocena użytkownika
03.12.2013 23:21 • Recenzja do wersji 1.7.20

Program znakomicie radzi sobie z większością popularnych kodeków i kontenerów. Bez problemu odtwarza materiały zapisane w formacie 1920x1080px, pliki AVI, MP4, FLV, MKV, WMV, FID, MPG (te przetestowałem) i wiele innych. Pozwala na tzw. zoomowanie video, regulację koloru, czcionki, pozycji i wielkości napisów, odczytuje media strumieniowe. Wykorzystuje dekodowanie software'owe, jak i sprzętowe, określone przez producenta jako HW i HW+. Przez kilka lat użytkowania program ani razu nie odmówił posłuszeństwa. Wyrażając swoje subiektywne zdanie, określiłbym go jako najlepszy odtwarzacz filmów na system Android.