r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MacTeX 20160603

Strona główna Mac Grafika Skład publikacji DTP
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

MacTeX to dystrybucja TeX Live – systemu składu tekstu oraz niezbędnych do korzystania z niego narzędzi, które będą działać natychmiast po instalacji.

W pakiecie znajduje się cały system TeX Live, a także programy BibDesk do generowania bibliografii i referencji, system sprawdzania pisowni Excalibur, LaTeXiT do składania formuł matematycznych i umieszczania ich w dokumentach, a także edytor TeXShop, w którym można przygotowywać dokumenty.

Za generowanie dokumentów gotowych do wydruku odpowiada dobrze znany Ghostcript.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Programy dla studentów: jak rozpocząć pracę z LaTeX-em?

90
30.11.2017  •  Magdalena Łachacz

Wydaje się, że każdy, kto był wcześniej z jakichś powodów zobowiązany do skonstruowania autorskiej wypowiedzi o naukowym charakterze, może opowiedzieć kilka anegdot nie tylko o pełnym zwrotów akcji procesie konceptualizacji pracy czy o herkulesowym wysiłku przerzucenia ton materiałów w rozmaitych repozytoriach oraz bibliotekach, ale też – a może przede wszystkim – o walce na śmierć i życie z oporem materii w edytorze tekstowym. Warto jednak wiedzieć, że można prace naukowe pisać inaczej: ze spokojem wywołanym świadomością, iż środowisko, w którym powstaje tekst, zadba o jego złożenie, a…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.