Macrorit Disk Scanner 4.2.0

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Macrorit Disk Scanner to bardzo proste w obsłudze narzędzie, umożliwiające wykrywanie różnego rodzaju uszkodzeń na dyskach twardych. Podczas gruntownego skanowania program wyszukuje na urządzeniu występujące na nim błędy oraz różnego rodzaju uszkodzenia (bad sectory).

Narzędzie kierowane jest głównie do niewymagających użytkowników, którzy chcieliby sprawdzić posiadane dyski twarde pod kątem występowania na nich błędów. Umożliwia ono sprawne wykrywanie uszkodzeń, informując nas o konieczności np. archiwizacji danych przechowywanych na problematycznym nośniku. Funkcjonalność Macrorit Disk Scanner ograniczona została niemal do minimum i obejmuje jedynie możliwość skanowania powierzchni dysku. Poza funkcją pełnej analizy nośnika narzędzie pozwala również na badanie jedynie wskazanych przez nas obszarów dysku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 25.02.2018 17:17

Link do Macrorit Partition Expert 4.9.0, opis do Disk Scanner, a przeciez to dwa rozne programy redakcjo...
Chyba, ze dla was to bez roznicy.

ybu   4 #2 28.02.2017 19:33

Nastąpiła jakaś pomyłka.Pod linkiem jest instalator programu Macrorit Disk Partition Expert v4.3.1 - Free For Home User,a nie
Macrorit Disk Scanner 4.3.1

krexon   6 #1 27.10.2013 20:29

Ten sam producent ma jeszcze w ofercie niezły darmowy program Macrorit Disk Partition Expert Home Edition
Umożliwia operacje na partycjach (także systemowych): m.in. zmianę rozmiaru, tworzenie, formatowanie, skanowanie powierzchni w celu wykrycia bad sectorów, defragmentację, czyszczenie w celu uniemożliwienia odzyskania danych, ustawianie jako aktywnej, ukrywanie/odkrywanie, zmianę nazwy czy litery dysku, eksplorację, sprawdzanie pod kątem błędów logicznych.
Program obsługuje dyski powyżej 2TB, rozmiar sektora 1024 oraz partycje MBR/GPT.
Wersja darmowa nie posiada kilku funkcjonalności z wyższych wersji (Pro, Server, Enterprise), np. zamiasny partycji z NTFS na FAT32, nie działa na Windows Server SBS, 2003/2008/2008R2/2012 oraz Server 2000 (32 & 64 bit).
Nie można jej używać komercyjnie

Działa na XP, Vista, 7, 8 i 8.1, obsługuje systemy 32 i 64 bitowe.
W nowej wersji 3.0.0 dodano np.
- konwersję partycji podstawowej w logiczną i odwrotnie bez utraty danych,
- wsparcie dla partycji FAT i FAT32 do 2 TB

Wersje Pro i Server mają próbne wersje 30-dniowe i w tym czasie można wykonać operacje, które nie są dostępne w wersji darmowej :)

http://www.macrorit.com/partition-magic-manager/free-edition.html