Malwarebytes Anti-Malware Mobile Malwarebytes Anti-Malware Mobile 3.7.5.8

Strona główna Android Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Malwarebytes Anti-Malware Mobile, to wersja mobilna bardzo popularnego programu ochronnego dla systemów Windows znanego z komputerów PC. Aplikacja pozwala na ochronę systemu Android przed wirusami, szkodliwym oprogramowaniem, a także sprawdzanie informacji dotyczących tego, w jaki sposób zainstalowane i używane aplikacje ingerują w prywatność użytkownika.

Po pierwszym uruchomieniu aplikacja zaleca wykonanie szybkiego skanowania, dzięki któremu nie tylko potrafi wyszukać szkodliwe oprogramowanie, ale również zbiera informacje na temat działalności innych, także nieszkodliwych aplikacji. Mobilna wersja Malwarebytes domyślnie wykonuje automatyczne codzienne skanowanie, użytkownik może wedle upodobań zmodyfikować harmonogram, określić dni i godziny w jakich powinno następować zaplanowane skanowanie. Każde skanowanie jest zapisywane w historii, którą można przeglądać w dowolnym momencie. Antywirus ponadto aktualizuje się w pełni automatycznie co godzinę. Również w tym wypadku użytkownik może zmienić częstotliwość (co 1, 3 lub 6 godzin), a także zupełnie wyłączyć tę opcję. Program działa w czasie rzeczywistym, skanuje więc również nowo instalowane aplikacje.

Oprócz skanowania w poszukiwaniu szkodliwego oprogramowania, Malwarebytes udostępnia wiele informacji o posiadanych aplikacjach. Menu pozwalające na ich przeglądanie zostało podzielone na wszystkie i aktualnie pracujące aplikacje. W wypadku tych drugich możliwe jest zamknięcie procesu, jak i sprawdzenie ilości używanej pamięci i czasu procesora. MBAM oferuje również managera prywatności, który przedstawia listy aplikacja wymagających uprawnień np. dostępu do lokalizacji użytkownika, monitorowania połączeń itd. Dodatkowy audyt bezpieczeństwa pozwala zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty ustawień tj. wyłączenie NFC, trybu debugowania, a także odpowiednie zabezpieczenie ekranu blokady. Aplikacja jest udostępniana za darmo, nie posiada polskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!