ManyCam ManyCam 7.8.3.3

Strona główna Windows Multimedia Inne programy multimedialne
Pobie​rz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

ManyCam to darmowa aplikacja pozwalająca dodawać w czasie rzeczywistym szereg efektów specjalnych do obrazu przechwytywanego z kamery internetowej.

Program pozwala m.in. na dodawanie obiektów do obrazu w postaci avatarów, flag, śmiesznych dynamicznych obiektów i znacznie więcej. Funkcją, na która warto zwrócić uwagę w ManyCam jest możliwość podmiany tła za osobą znajdującą się przed kamerą na dowolny obraz statyczny lub dynamiczny.

Poza tym autorzy udostępnili nam również opcje odpowiedzialne za wprowadzanie różnych efektów kolorystycznych, dodawanie dowolnego tekstu czy umieszczanie na ekranie rożnych akcesoriów kamuflujących (broda, kapelusz, okulary itp.). Kolejną dużą zaletą ManyCam jest baza efektów, którą można poszerzyć pobierając kolejne pozycje z internetu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

mnogość efektów i funkcji konfiguracyjnych, przejrzysty interfejs
chwilami duże opciążenie CPU, brak polskiej lokalizacji
ocena użytkownika
24.01.2013 18:56 • Recenzja do wersji 3.1.41

ManyCam jest bardzo dobrą darmową aplikacją pozwalającą na dostosowanie obrazu z kamery internetowej oraz dźwięku z mikrofonu do własnych potrzeb poprzez liczne modyfikacje i efekty. Poza dedykowanymi aplikacjami producentów kamer (np. Logitech Vid) nie ma zbyt dużej konkurencji na swoim polu.

Na uwagę zasługuje mnogość funkcji i efektów, szczególnie gdy mówimy o programie darmowym. Program ma wiele zastosowań - od rozmów w komunikatorach po livestream-y. Wszystkie funkcje ubrane są w naprawdę przejrzysty, wyważony i przemyślany interfejs graficzny.

Niestety chwilami podczas rozmów w komunikatorze Skype (640x480, 25fps) i włączonych dwóch-trzech efektach użycie procesora przez proces ManyCam.exe wynosiło nawet 45-50%. Wiele funkcji aplikacji powoduje, że osobom nie znającym jednego z dostępnych języków obsługa programu może sprawić trudność, dlatego przydałaby się polska lokalizacja.

Poza tym można też nadmienić, iż instalator proponuje instalację niechcianego oprogramowania, jednak ten fakt staje się powoli cechą oprogramowania freeware, więc nie powinniśmy uznawać tego za minus.

Moja ocena: 8,5/10