Map My Fitness Map My Fitness

Strona główna iOS Zdrowie i aktywność Monitorowanie aktywności
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dzięki aplikacji Map My Fitness jesteśmy w stanie mierzyć własną aktywność fizyczną na urządzeniach z systemem iOS. Program poinformuje nas nie tylko o czasie i przebytej trasie, ale również liczbie spalonych kalorii. Wynikami możemy dzielić się ze znajomymi, podobnie zresztą jak informacjami o tym, co takiego jemy i jak bardzo dbamy o odpowiedni bilans energetyczny.

Podstawowym zadaniem programu jest rejestrowanie czasu trwania, dystansu i liczby spalonych kalorii w trakcie aktywności fizycznej. Użytkownik może wybierać z rozbudowanej bazy najróżniejszych ćwiczeń. Podstawowe obejmują bieganie, jazdę na rowerze, wędrowanie, pompki, pływanie, a nawet wchodzenie po schodach. Jeżeli przejdziemy do wyboru ze wszystkich kategorii, znajdziemy jeszcze więcej aktywności pogrupowanych m.in. na podstawie tego, gdzie są wykonywane (np. ćwiczenia na siłowni, różne style pływania, gry zespołowe). Co ważne, przebyte trasy możemy zapisywać i udostępniać innym użytkownikom.

Aplikacja wykorzystuje GPS do zbierania danych o przebytym przez nas dystansie, pozwala również na sprawdzanie mapy. Problemu nie stanowi integracja z różnymi czujnikami i dodatkowymi aplikacjami – MapMyFitness możemy połączyć m.in. z TomTomem, Garminem, MyFitnessPal, czujnikami tętna, szybkości, a także kadencji na rowerze. Samodzielnie zarządzamy wszystkimi ustawieniami prywatności, treningi nie muszą być więc widoczne dla innych użytkowników. Dla innych będzie to dodatkowa motywacja, bo aplikacja pozwala na wyszukiwanie znajomych, porównywanie wyników, a także sprawdzanie tzw. strumienia aktywności. Przypomina on tablicę z sieci społecznościowych, pozwala na publikowanie treningów, komentowanie, polubienie, a także dodawanie innych notek i udostępnianie ich za pomocą Twittera i Facebooka.

Dodatkową zaletą aplikacji jest rozbudowana baza żywności. Wybierając różne dania możemy dopisywać je do listy posiłków, aby poznać bilans energetyczny. Dzięki niemu dowiemy się, na ile możemy sobie pozwolić, aby osiągnąć upragnioną wagę. Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji są uruchamiane cyklicznie powiadomienia głosowe – syntezator mówi nam, jaki dystans przebyliśmy, a także z jaką średnią prędkością się poruszamy. W przypadku języka polskiego nie działa to idealnie, niemniej bywa przydatne. W programie nie zabrakło rywalizacji i wyzwań, które skupiają wielu użytkowników, a które umożliwiają wygrywanie najróżniejszych nagród lub są przeznaczone na cele charytatywne.

Podstawowe funkcje aplikacji są darmowe, użytkownik może jednak zdecydować się na wykupienie abonamentu miesięcznego lub rocznego. Po jego aktywacji otrzymuje dodatkowe opcje jak np. plany treningowe, moduł od coachingu, analizę pracy serca, czy też treningi interwałowe. Program jest dostępny w angielskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!