Mapy Google zapiszą trasę pokonaną podczas łapania Pokemonów

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Prawdopodobnie Pokémon GO szczyt popularności ma już za sobą, ostatnio możemy usłyszeć o spadającej liczbie aktywnych użytkowników. Nie oznacza to, że gra nadal nie cieszy się zainteresowaniem. W Mapach Google właśnie pojawiła się możliwość zapisywania tras jakie pokonaliśmy łapiąc Pokemony.

W Mapach Google dostępne jest narzędzie Oś Czasu, to w nim zapisywana jest historia naszej lokalizacji. Samo narzędzie wzbudza spore kontrowersje, gromadzi ono bowiem dokładne dane o odwiedzanych przez nas miejscach, zapisywana jest nie tylko lokalizacja, ale także dokładna data, a system dość dobrze rozpoznaje jakim środkiem transportu pokonaliśmy dany odcinek.

Użytkownik Reddita zauważył, że Oś Czasu w Mapach Google oferuje dodatkową opcję – teraz zapisywane będą również trasy które pokonaliśmy podczas łapania Pokemonów.

W opcjach oprócz jazdy samochodem, pociągiem czy jazdy na rowerze, pojawiło się Łapanie Pokemonów. Usługa Google będzie więc wiedziała, że danego dnia, o danej godzinie pokonaliśmy przykładowo dwa kilometry grając w Pokémon GO.

Aktywność Łapanie Pokemonów dostępna jest w mobilnej aplikacji oraz w mapach dostępnych z poziomu przeglądarki. Warto zauważyć, że aplikacja Pokémon GO obecnie nie oferuje zapisywania przebytych tras. Jeśli ktoś zechce się podzielić trasą pokonaną podczas łapania Pokemonów, to teraz będzie mógł skorzystać z Map Google. Oczywiście należy pamiętać, że korzystając z tej funkcji, oddajemy Google kolejne dane o naszej prywatności.

© dobreprogramy