Mari0 1.6

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Platformówka Super Mario Bros. to klasyka, na której wychowało się wielu graczy i po dziś dzień niejeden do niej powraca, po raz kolejny pokonując znane na pamięć etapy. Co by jednak było, gdyby hydraulik Mario dysponował bronią z gry Portal oraz mógł dowolnie rozstawiać przejścia podprzestrzenne? Łatwo przekonać się o tym dzięki bezpłatnemu projektowi Mari0. Spojrzycie na ograne poziomy pod innym kątem.

Lewy klawisz myszki otwiera wejście, prawy zaś umiejscawia na danej, odpowiedniej do tego powierzchni wyjście, co nadaje dawnej rozgrywce zupełnie nowych barw. Nigdzie nie zniknęły przy tym standardowe obiekty specjalne, typu powiększające grzybki czy kwiatki dające kule ogniste, rozłożone tam, gdzie były w pierwowzorze. Pozostawiono też limit czasowy, więc nie można dłużyć w nieskończoność przerzucania przeciwników w tę i z powrotem, chociaż zupełnie inne są teraz sposoby dojścia do końca mapy.

Co dobre, gra posiada wbudowany edytor etapów, czyli samemu można spróbować odtworzyć ulubione miejsca z innych gier z Mario. Do tego dostajemy w paczce kilka alternatywnych zestawów poziomów, w tym takie blisko odzwierciedlające samą grę Portal czy wypuszczające bohatera w podróż przez psychodeliczny tęczowy świat. Ponadto Mari0 pozwala na zabawę w nawet 4 osoby, co sprzyja spotkaniom graczy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!