Matematyka dla wszystkich

Strona główna Aktualności

O autorze

Ruszył już rok szkolny, a tym samym wielkimi krokami zbliżają się nieuchronne problemy z nauką, a zwłaszcza z przedmiotami uznawanymi za najtrudniejsze. Jednym z nich jest niewątpliwie matematyka - postrach co najmniej połowy cierpiętników zasiadających w szkolnych ławach ;-) Być może problemy z matematyką nie są jednak nieuchronne. Niektórzy uważają nawet, że matematyka może być fascynująca i zabawna - do tej grupy prawdopodobnie należą twórcy portalu www.matematyka.org. Serwis wystartował z początkiem roku i jest kierowany do wszystkich ocierających się w różny sposób o królową nauk, poczynając od najmłodszych, poprzez uczniów oraz studentów, a na nauczycielach kończąc.

W serwisie znaleźć można zarówno poważne informacje jak również matematyczne dowcipy i anegdoty, zagadki itp. Matematyka.org to również całkiem już prężne forum, na którym można poruszyć problem całkiem błachy, można jednak również napotkać na dyskusje, znacznie przekraczające poziomem wiedzę przeciętnego zjadacza matematyki ;-) Ci, których większość wątków na forum przerasta, mogą skorzystać z tablicy ogłoszeń, na której widnieją oferty na korepetycje.

Zapraszamy wszystkich miłośników matematyki i tych, którzy się jej boją (prawdopodobnie większe grono) do odwiedzenia serwisu www.matematyka.org.

© dobreprogramy
s