Memory Booster 1.9.5.1959

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Memory Booster jest niewielkim, praktycznie bezobsługowym narzędziem do optymalizacji wykorzystywanej przez system i aplikacje pamięci RAM.

Program w odróżnieniu od innych narzędzi tego typu zwalnia zbędnie zajmowane zasoby pamięci poprzez Windows API. Wysyła on do systemu komunikaty, by ten wyczyścił obszar roboczy wszystkich uruchomionych procesów. Pozwala to w bardzo szybki i prosty sposób odzyskiwać partie zasobów, które faktycznie są zbędnie zajmowane przez różne aplikacje.

Memory Booster wykonuje tą czynność okresowo, pozwalając tym samym na poprawę ogólnej wydajności i stabilności systemu Windows. Z kolei czytelne wykresy umożliwiają użytkownikowi śledzenie aktualnego użycia procesora, pamięci RAM, pamięci wirtualnej i pliku wymiany. Narzędzie w wielu przypadkach przyczynia się do niwelowania wycieków pamięci oraz odblokowywania tzw. "zamrożonych" procesów.

Memory Booster nie wymaga instalacji i po uruchomieniu działa w obszarze systemowego zasobnika. Oferuje opcje umożliwiające uruchamianie narzędzia wraz z systemem, a także ustalenie odstępów czasowych oddzielających kolejne procesy optymalizacyjne. Program pomimo braku polskiej wersji językowej z pewnością nie przysporzy problemów nawet początkującym użytkownikom.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze
Mizerny efekt
ocena użytkownika
13.02.2018 16:39 • Recenzja do wersji 1.9.5.1959

Jakoś nie szczególnie odczułem poprawę. Pełno wskazań,coś niby robi ale ram tak jak był zapełniony jest nadal a nawet więcej gdyż sam program również zajmuje jakiś procent.

Bardzo dobra optymalizacja pamięci ram, dużo funkcji (możliwość uruchamiania przy starcie systemu oraz auto czyszczenia)
Brak
ocena użytkownika
15.03.2016 21:52 • Recenzja do wersji 1.9.5.1959

Najlepszy program do optymalizacji ram'u. Na Windowsie 7 zmniejszył zużycie ramu o ok. 20 % (posiadam 4 GB). Posiada najwięcej funkcji z wszystkich tego typu programów dostępnych na rynku. Dodatkowo opcja auto czyszczenia - po prostu rewelacja, polecam każdemu kto narzeka na duże zużycie ramu przez system, lub po prostu ma go mało i chce trochę go zwolnić.