Menedżer Licencji 1.4.1.19

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Polski program służący do inwentaryzacji oprogramowania w firmie. Menedżer Licencji pozwala zdalnie pobrać informacje o zainstalowanym oprogramowaniu ze wszystkich firmowych komputerów w sieci lokalnej. Opcjonalnie możne je też przenieść na dyskietkach. Informacje pobierane są o wszelkiego rodzaju programach dzięki czemu można kontrolować nie tylko aplikacje komercyjne ale np. sprawdzać czy na poszczególnych stanowiskach nie ma zainstalowanych programów niepożądanych (np. do bezpośredniej wymiany plików w sieciach p2p). Program generuje raporty w popularnych formatach, według stanowisk komputerowych lub nazw własnych programów. Spis posiadanych licencji pozwoli porównać listę zainstalowanych programów z licencjami uprawniającymi do ich używania.

Uwaga!

1. Program składa się z dwóch modułów: menedżer Licencji serwer i Menedżer Licencji klient. Na komputerze, z którego będziemy sprawdzać stan oprogramowania należy zainstalować program Menedżer Licencji serwer i Menedżer Licencji klient. Na pozostałych komputerach należy zainstalować program Menedżer Licencji klient.

2. Na jednostkach z systemem Microsoft Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2 i włączoną zaporą (firewallem), a także na wszystkich rodzajach systemów Microsoft Windows z zainstalowanym oprogramowaniem typu firewall może zajść konieczność odblokowania jednego z portów sieciowych komputera (domyślnie jest to port 5703). Pobranie informacji o zainstalowanym oprogramowaniu będzie niemożliwe z komputerów, które będą posiadały zablokowany port sieciowy wykorzystywany przez program.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!