Menedżer Licencji 1.4.1.19

Strona główna Windows Firma Zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Polski program służący do inwentaryzacji oprogramowania w firmie. Menedżer Licencji pozwala zdalnie pobrać informacje o zainstalowanym oprogramowaniu ze wszystkich firmowych komputerów w sieci lokalnej. Opcjonalnie możne je też przenieść na dyskietkach. Informacje pobierane są o wszelkiego rodzaju programach dzięki czemu można kontrolować nie tylko aplikacje komercyjne ale np. sprawdzać czy na poszczególnych stanowiskach nie ma zainstalowanych programów niepożądanych (np. do bezpośredniej wymiany plików w sieciach p2p). Program generuje raporty w popularnych formatach, według stanowisk komputerowych lub nazw własnych programów. Spis posiadanych licencji pozwoli porównać listę zainstalowanych programów z licencjami uprawniającymi do ich używania.

Uwaga!

1. Program składa się z dwóch modułów: menedżer Licencji serwer i Menedżer Licencji klient. Na komputerze, z którego będziemy sprawdzać stan oprogramowania należy zainstalować program Menedżer Licencji serwer i Menedżer Licencji klient. Na pozostałych komputerach należy zainstalować program Menedżer Licencji klient.

2. Na jednostkach z systemem Microsoft Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2 i włączoną zaporą (firewallem), a także na wszystkich rodzajach systemów Microsoft Windows z zainstalowanym oprogramowaniem typu firewall może zajść konieczność odblokowania jednego z portów sieciowych komputera (domyślnie jest to port 5703). Pobranie informacji o zainstalowanym oprogramowaniu będzie niemożliwe z komputerów, które będą posiadały zablokowany port sieciowy wykorzystywany przez program.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #6 11.11.2015 20:56

Niestety program nie aktualizowany już jakiś czas. Kompletnie nie radzi sobie z Windowsem 8.1

  #5 06.05.2013 17:01

Ten sam producent ma w swojej stajni Oko Szefa - swego czasu niezły soft ale brak jakichkolwiek aktualizacji. Parę poprawek by wnieśli i byłby idealny

  #4 23.03.2011 17:28

Program dobry, jednakże od ponad 3 lat nie wyszła aktualizacja. Wady to:
- brak odczytu ID produktu Win7 i CD-Key,
- komputery przeszukiwane są po IP, a to może być zmienne...

  #3 27.10.2010 11:38

A jak sprawuje się z nowymi systemami Vistą i 7 ??

  #2 16.03.2009 15:47

Dobry program do ewidencji licencji w firmie. Robi to prosto, szybko i generuje przejrzyste raporty. W dodatku jest tani.

W moim odczuciu zdecydowanie lepszy od MagicEye.

  #1 06.04.2008 16:45

licencja jest potrzebna