Windows 11 zyska lepszy menedżer zadań - z obsługą ciemnego motywu

Windows 11 zyska lepszy menedżer zadań - z obsługą ciemnego motywu

Menedżer zadań w Windows 11
Menedżer zadań w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
21.01.2022 13:12

Windows 11 dostanie niebawem odświeżony menedżer zadań. Dzięki temu nie tylko obsłuży ciemny motyw (czego brakuje w systemie od dawna), ale także otrzyma odświeżony układ, by odciąć się od wzornictwa pamiętającego jeszcze czasy Windowsa 8.

Menedżer zadań w Windowsie, wraz z wydawaniem kolejnych wersji systemu, był już zmieniany kilka razy, ale od Windowsa 8 pozostaje w zasadzie taki sam. W niemal identycznej formie trafił do Dziesiątki i nie został odświeżony nawet po wdrożeniu ciemnego motywu, przez co do dziś go nie obsługuje. Co więcej, taka sama forma trafiła także do Windowsa 11. I właśnie to ma się niedługo zmienić.

Jak zwraca uwagę Windows Central, w testowej kompilacji Windowsa 11 można trafić na odświeżony menedżer zadań. W praktyce to zupełnie przeprojektowana aplikacja, w której widoczną na pierwszy rzut oka zmianą jest nie tylko obsługa ciemnego motywu, ale i nowy układ. Pewnie nie jest to finalna propozycja, ale już teraz wiemy, że menedżer będzie oferować nieco inne widoki - w tym niewielki pasek podsumowania na górze.

Odświeżony menedżer zadań w Windows 11
Odświeżony menedżer zadań w Windows 11© Windows Central

W tym momencie nie wiemy, czy odświeżony menedżer trafi do Windowsa 11 niespodziewanie, podobnie jak wprowadzone niedawno nowe wersje Media Playera i Zdjęć, czy też zostanie dopracowany dopiero na premierę wersji 22H2. Ta zostanie wydana latem i będzie jedyną dużą aktualizacją funkcji Windowsa 11 w tym roku. Łatki bezpieczeństwa są natomiast niezmiennie wydawane co miesiąc - podobnie jak w Windows 10.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)