r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

MiKTeX 2.9.6236

Strona główna Windows Grafika Skład publikacji DTP
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

MiKTeX to zestaw narzędzi do składania tekstu, a w szczególności zapisów matematycznych i naukowych. Programy, które znajdują się w pakiecie, to implementacja systemów TeX i LaTeX dla Windowsa.

Galeria programu

MiKTeX zawiera wszystko, czego potrzeba do składania tekstu w języku LaTeX lub TeX oraz do generowania dokumentów. Znajdują się tu style, fonty i skompilowane programy, które pomogą w składaniu publikacji.

Trzeba pamiętać, że TeX to system WYSIWYM, czyli bazujący na dyrektywach i znacznikach, nie znajdziemy tu więc edytora pozwalającego podejrzeć wygląd dokumentów. Podgląd zapewnia program Yap, na bieżąco kompilujący i wyświetlający dokument. Znajduje się tu również edytor TeXWorks, podświetlający składnię i prezentujący wynik kompilacji pliku. Pracę warto zacząć od niego. Warto wspomnieć też o niewielkim programie, który pozwala zagnieździć MiKTeX-a na pasku zadań, skąd można szybko uruchomić podstawowe funkcje.

Kolejną zaletą pakietu MiKTeX jest możliwość łatwej instalacji i pobierania brakujących pakietów. Można to zrobić za pomocą dyrektywy \usepackage{nazwa}, podając nazwę potrzebnego pakietu. Można również przy instalacji zlecić pobieranie brakujących elementów automatycznie. Repozytorium jest regularnie aktualizowane, więc nie powinno być żadnych problemów z dostępnością nowych wersji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.