Microsoft Office Live Meeting

Strona główna Aktualności

O autorze

Wczoraj odbyła się premiera nowej usługi konferencyjnej Office Live Meeting, która umożliwia maksymalny, jednoczesny udział 250 tysiącom użytkowników. Na początku br. nastąpiło przejęcie przez Microsoft firmy PlaceWare, której to technologia została użyta przy opracowywaniu Microsoft Office Live Meeting.

W obecnej chwili produkt jest dostępny w dwóch wersjach: Presenter oraz Premier. Opcja Premier wyposażona jest w narzędzia współdzielenia aplikacji. Usługa nie jest zintegrowana z pakietem Office, jednak dostępna jest aplikacja kliencka dla Windows, znacznie lepsza, od oferowanej przez PlaceWare w wersji Java. Istnieją też odpowiednie nakładki umożliwiające aktywowanie konferencji z poziomu Outlook czy MSN Messenger. Office Live Meeting będzie dostępny wraz z pakietem Office jako usługa subskrypcyjna.

Koszty użytkowania: dostęp do serwisu przez jednego użytkownika wynosi 0,35 USD za minutę lub ryczałtowo 75 USD miesięcznie w wersji Presenter oraz 0,45 USD za min. (150 USD miesięcznie) w wersji Premier. Popularność usługi rośnie z każdym dniem. Do końca sierpnia z PlaceWare skorzystało 3,9 tys. klientów, a realizowane przez firmy połączenia telekonferencje trwały łącznie ponad 4 mln minut.

© dobreprogramy
s