Microsoft Office Standard i Professional 2007 w promocji

Strona główna Aktualności

O autorze

Po Office 2007 dla Użytkowników Domowych za 199 zł przyszła kolej na edycje dla firm. Microsoft rozpoczął właśnie promocję na edycje Standard i Professional.

Najtańszy Office Standard 2007 dla biznesu - pod tym hasłem reklamowane są 2 promocyjne zestawy składające się z programu Works 9.0 SE oraz uaktualnienia do Office Standard 2007 lub Office Professional 2007. Sugerowana cena zestawu z edycją Standard wynosi 789 zł netto (963 zł brutto), a z edycją Professional 1099 zł netto (1340 zł brutto). To około 35 - 40% taniej niż zakup tych produktów w postaci "normalnych" pudełek. Zestawy w promocyjnych cenach dopiero zaczynają pojawiać się u dystrybutorów, w sklepach będą więc dostępne prawdopodobnie od przyszłego tygodnia.

Tego typu zestawy (ale z Works 8.0) już od dłuższego czasu były najtańszym sposobem na kupno pudełkowej wersji pakietu Office (pomijając naturalnie edycje edukacyjne czy domowe). Podstawową różnicą jest jednak to, że Works 8.0 był programem płatnym (kosztującym około 200 zł brutto), natomiast teraz można do tego celu użyć bezpłatnej wersji 9.0 SE (z reklamami), o której pisaliśmy niedawno. Produkt w tej wersji dodany został do ostatniego wydania magazynu PC Format. I to właśnie ten magazyn wraz z Works 9.0 SE, obok uaktualnienia do wybranej edycji Office, jest w istocie składnikiem wspomnianego zestawu.

Równocześnie polski oddział Microsoft rozpoczął akcję informacyjną skierowaną do około 20 tys. firm, posiadających od 10 do 100 komputerów, na temat pakietu Office 2007, sposobach jego przetestowania i zakupu.

Office Standard 2007 to podstawowa edycja najnowszego pakietu biurowego firmy Microsoft. W jej skład wchodzą: edytor tekstów Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji PowerPoint oraz klient pocztowy wraz z organizerem Outlook. Office Professional 2007 zawiera dodatkowo program do tworzenia publikacji Publisher, program bazodanowy Access, a także dodatek Business Contact Manager dla programu Outlook. Najważniejsze nowości edycji 2007 to całkiem nowy interfejs, nowy format zapisu dokumentów Open XML, wsparcie zapisu do PDF/XPS, rozbudowane tagi inteligentne, ulepszona praca grupowa, a także szereg ulepszeń w poszczególnych aplikacjach (np. blisko 1000-krotnie zwiększone możliwości obliczeniowe Excela).

Przypomnijmy, że cały czas dostępna jest także jeszcze tańsza oferta na Office Standard i Professional 2007 skierowana do uczniów, studentów, nauczycieli i innych osób bezpośrednio pracujących w sektorze edukacji (wychowawców, trenerów i instruktorów). Chodzi o licencje Select oferowane w ramach programu EduAkcja, o którym pisaliśmy w styczniu. Office Standard 2007 w tej ofercie kosztuje 199 zł, a Office Professional 2007 279 zł brutto. Licencje w ramach programu są dożywotnie. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.edu-akcja.pl.

Dla klientów domowych niewymagających programów Outlook i Access najciekawszą ofertą wydaje się mimo wszystko Office dla Użytkowników Domowych za 199 zł i z licencją na 3 stanowiska, o której wspominamy na początku materiału.

Wersje testowe wszystkich edycji Microsoft Office 2007 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe


Aktualizacja, 16.11.2006, 17:55

Otrzymaliśmy informację, że promocyjne zestawy z Microsoft Office Standard 2007 oraz Microsoft Office Professional 2007 są już dostępne we współpracującym z vortalem, sklepie internetowym firmy Vobis.

© dobreprogramy